Przegląd najpopularniejszych toreb wędkarskich

Każdy wędkarz wie, że potrzebuje odpowiednich przynęt, kołowrotków i innego sprzętu. Jednak często nie myślimy o tym jak ten sprzęt przechowujemy i przewozimy. Często robimy to wykorzystując przypadkowe torebki i opakowania. Jednak zakup odpowiednio dobranej do naszych potrzeb torby wędkarskiej kompletnie zmieni nasze podejście.

Czym są torby wędkarskie?

Skrzynie i torby wędkarskie ewoluowały z prostych plastikowych pojemników w bardzo zaawansowane rozwiązania, często dopasowane do typu połowów. Nowe torby na sprzęt są nie tylko bardziej estetyczne, ale również zwiększyły swoją funkcjonalność.

Niezależnie od tego, czy potrzebujemy czegoś prostego, czegoś dedykowanemu określonego rodzaju sprzętu czy połowu, a może plecaka, znajdziemy coś dla siebie. Obecnie prawdziwą sztuką jest podjęcie decyzji jaki sposób przechowywania sprzętu będzie miał najlepsze zastosowanie w naszym przypadku.

Przegląd najpopularniejszych toreb wędkarskich

Pierwszym modelem na który warto zwrócić uwagę jest torba Team Tackle Store od znanego producenta Black Cat. Jest ona sporych rozmiarów, ponieważ jej wymiary to: 35 x 25 x 28 cm. Prócz głównej przegrody znajdziemy aż trzy duże zewnętrzne kieszenie. To znacznie zwiększa jej funkcjonalność i ułatwia przechowywanie wszystkich akcesoriów i innych często używanych małych przedmiotów. To najlepsze rozwiązanie, aby wszystko czego potrzebujemy było w zasięgu naszej ręki.

Zwłaszcza, że jest ona wykonana z solidnego, brezentowego materiału i jest wyposażona w wodoodporne suwaki. Mamy więc pewność, że wszystko co do niej włożymy jest optymalnie chronione przed czynnikami atmosferycznymi i nie tylko. Dodatkowo na pasie ramiennym znajdują się metalowe zaciski, które zapewniają nam niezbędną stabilność podczas przenoszenia cięższych ładunków.

wędkarz

Tańszym, rozwiązaniem będzie torba Premier Game Bag od producenta AbuGarcia. Ma ona wymiary 36 x 20 x 35 cm, więc nie jest dużo mniejsza. Jest ona również czarna, ale ma czerwone dodatki. Tutaj również znajdziemy dużą komorę główną i aż 6 kieszeni. Nie są one aż tak mocno zabezpieczone jak w poprzednim modelu. Dwie kieszonki z boku wykonane są z siatki, a dwie przednie są zapinane na rzep. Zamkiem zabezpieczona jest komora tylna i kieszeń na wierzchniej klapie. Mamy więc wiele miejsc do przechowywania mniejszych akcesoriów jednak musimy uważać, bo nie są one aż tak zabezpieczone. Sama torba wykonana jest z materiału w 100% wodoodpornego. To model, który oferuje dobry stosunek ceny do jakości.

Jeżeli zależy nam na jak największym zabezpieczeniu przed wodą to mamy dla Was kolejną propozycję od firmy Black Cat. Ta torba wodoodporna jest dedykowana przede wszystkim osobom, które uwielbiają łowić z łodzi. Jest ona wykonana w 100% z Nylonu pokrytego PVC. Gwarantuje ona takie zabezpieczenie, że rekomenduje się ją do przechowywania aparatów, kamer, telefonów oraz innych elementów, które nie lubią kontaktu z wilgocią.

Dla wszystkich, którzy szukają czegoś jeszcze większego mamy propozycję od firmy Byron. Torba Chilled Rigger 9314 to naprawdę pojemny model o wymiarach 50 x 35 x 30 cm. Jest ona izotermiczna i ma wpinane pojemniki na przygotowanie zanęty, co doceni każdy pasjonat. Jej spód wykonany jest ze sztywnego i wodoodpornego materiału, więc bez obaw będziemy mogli ją postawić przy brzegu. Model ma pokrywę z dwoma kieszeniami na zamek oraz przednią i wewnętrzną kieszeń. To jednak wciąż nie koniec. Znajdziemy tutaj dwie boczne, wypinane torby. Pierwsza z nich jest dzielona na pojemniki. Druga ma uchwyty na przypony i torebki strunowe na gotowe zestawy. Ta zielono-czarna torba jest wykonana z materiału Oxford 1800 i ucieszy każdego wędkarza.

Popularne są również torby dedykowane dla konkretnego typu wędkarzy. Przykładem może być torba pstrągowa Big Trout od firmy Cormoran. Jest ona specjalnie przygotowana pod kątem nowoczesnego połowu pstrągów. Posiada wiele różnych przegródek, w tym też takie regulowane. Znajdziemy w niej też torbę z przezroczystymi zamykanymi zakładkami na przypony i gotowe zestawy. Co więcej w deklu są specjalne uchwyty na sbirulino i bombarda. Wykonana jest z poliestru pokrytego PVC.

Powyższe torby można zakupić w internetowym sklepie wędkarskim Szczupak.pl.