Samodzielna koloryzacja włosów – zobacz jak ją wykonać!

Nowe oblicze = nowe ja!

Nie ma to jak malowanie włosów, które cofa zegar i czas. Kolor włosów obejmuje nie tylko to, ale także zwiększa objętość i połysk, sprawia, że ​​zmarszczki są mniej widoczne, a cera z nudnej staje się rozjaśniona. Oznacza to, że jeśli jeszcze nie kolorowałaś włosów w ten sam sposób, w jaki robią to profesjonaliści, to warto zaznajomić się zasadami dobrej koloryzacji w swoim własnym domu.

Na ratunek: nowe zasady barwienia włosów, które mogą sprawić, że wyglądać będziesz nawet dziesięć lat młodziej.

Zasada nr 1: Wybierz odcień włosów, który odmładza

Niezwykle jasne lub ciemne włosy wyglądają surowo wobec skóry dojrzałej. Dla najbardziej młodzieńczego efektu, rozjaśnij włosy o dwa odcienie od aktualnego koloru naturalnego (na przykład ze średniego brązu do jasnobrązowego lub ciemnego blond; ciemny blond do średniego lub jasnego blond), przy wyborze chłodnego lub ciepłego wydźwięku, który uzupełnia skórę. Tego rodzaju wybór wydaje się być bardzo naturalnym, jest przy tym całkiem dobrze odbierany wśród rodziny oraz znajomych, a także skutecznie poprawia swoją samoocenę.

♦♦♦

Do włosów tętniących życiem młodzieńczym pochodzi się od subtelnego kontrastu miksowania barw rozjaśnionych i barw, które są przeciwne naturalnym. Nic bardziej nie postarza niż najbardziej nienaturalne włosy niż naturalne, co więcej zła koloryzacja to taka, gdy stwarzamy jednolitą barwę, wygląda to bowiem jak peruka, nie jak barwa, która powinna poprawiać estetykę twarzy Oto dwa proste sposoby, aby ponownie utworzyć efekt promieniującej twarzy każdej kobiety, która podda się zabiegowi koloryzacji.

Użyj multi-tonalnego barwnika

Oba preparaty do trwałej fryzury tego typu wyposażone są w połączenie cząsteczek barwnika, który naśladuje niuanse młodszych pasm włosów. Ciemne będą pogłębione, zaś szarość rozmyta w lżejszych refleksach. Wskazówką jest to, że kolor barwnika zapewnia wielowymiarowe rozwiązania: nazwa produktu zawiera takie słowa, jak migotanie, mieszane lub ton w ton. Aby ukryć odrobinę srebra, wybierz barwnik pół-stały; jeśli masz więcej niż 40% szarości, zdecydować się na stały kolor.

Jeśli chcesz posiadać bardziej widoczny kontrast niż multi-tonalny barwnika może Ci zapewnić, warto podkreślić kadrowanie twarzy. Zdecyduj się na ciepłym odcień, aby zrekompensować ziemistość skóry, takimi barwami jak złoty, miód, lub bursztyn (w nazwie produktu). Trzymaj się barw, które są bliżej Twojego naturalnego koloru włosów; na przykład, brunetki używają jasnego brązu, nie zaś blond, zaś rude używają farby do włosów w kolorze miedzi. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej.

Zasada nr 3: Zastosuj farbę do włosów jak profesjonalista

Kiedy jesteśmy młodsi, nasze włosy naturalnie najlżejsze są na końcach. Aby odtworzyć ten efekt, stosuje się barwnik do cebulek włosów, nie zaś na końce (jak niektóre zestawy do koloryzacji mogą błędnie poinstruować swoje użytkowniczki). Chłoną kolor najszybciej, ponieważ nie są one tak porowate. W ciągu ostatnich 3 minut pokrywania farbą, zastosowuj nieco wody na czubku głowy, a następnie przeczesz kolor z góry do dołu. To dodanie wody osłabia nieco farbę, tworząc bardziej naturalnie wyglądające barwy. Spłucz włosy, aż woda będzie czysta. Następnie zastosuj zestaw, który wzmocni włosy i je odżywi, a następnie dobrze je wypłucz. Odczekaj co najmniej 24 godziny przed następnym ich umyciem.

Farby do włosów - zobacz jak je nakładać
Ponieważ ciepło otwiera łuski włosa, rozgrzewając stary ręcznik w suszarce i owijając go wokół głowy po zastosowaniu barwnika pozwalasz na wsiąkanie formułę w miejscach trudno dostępnych i wyraźnie bardziej siwych.