Skrytka pocztowa – dlaczego warto ją dzierżawić mając jednoosobową działalność?

Skrytka pocztowa to naprawdę rozwiązanie, które ułatwia funkcjonowanie, zwłaszcza osobą, które prowadzą własne firmy. Dzięki skrytce pocztowej cała korespondencja jest do niej dostarczana, przez co fizycznie nie trzeba być w danym miejscu by kurier bądź listonosz, mógł dostarczyć dany list. Jednak taka skrytka nie przyda się wyłącznie osobą, które posiadają wielkie firmy, zatrudniające pracowników, ale także dla tych, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Co takiego sprawia, że warto mieć wynajętą własną skrytkę pocztową?

Skrytka pocztowa – co to daje?

Przede wszystkim, warto jest mieć wzgląd w suche fakty. Skrytkę pocztową może wynająć każdy: zarówno osoba posiadająca własną działalność gospodarczą, jak też i osoba fizyczna, która takiej działalności nie prowadzi. Taka skrytka może być wynajęta na okres 6 lub 12 miesięcy. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia wynajmu takiej skrytki. Tyle z suchych faktów. A dlaczego warto jest posiadać własną skrytkę pocztową, gdy prowadzi się jednoosobową działalność gospodarczą?

Taka usługa jest doskonała dla wszystkich tych, którzy nie chcą na swój adres domowy przyjmować przesyłek firmowych. Każda osoba, która chce chronić swój prywatny adres przed wyciekiem, a także taka osoba, która nie chce co chwila sprawdzać swojej skrzynki pocztowej i woli dostawać maila za każdym razem, gdy coś przyjdzie na wynajętą skrytkę.
Taka skrytka jest doskonała, jeżeli dostajesz naprawdę dużo korespondencji i chcą ją całą mieć w jednym miejscu. Aby wynająć taką skrytkę, trzeba stworzyć pisemny wniosek. Warto wiedzieć, że posiadanie skrytki pocztowej cieszy się naprawdę sporą popularnością i coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Skrytka pocztowa – jak to działa?

Korespondencja zostaje przekserowana na adres skrytek pocztowych i gdy tylko coś się w nich pojawi, zostanie wysłany do ciebie e-mail informujący o tym. Ponadto firma, u której wynajmiesz skrytkę pocztową jest w stanie zapewnić ci dodatkowe usługi związane z przesyłkami, pakowaniem, poligrafią, obsługą biura a nawet spotkaniami biznesowymi.
Warto mieć świadomość, że do skrytek będą odsyłane wyłącznie listy nierejestrowane, czyli zwykłe. Natomiast jeżeli chodzi o listy rejestrowane, to dzięki usłudze skrytki pocztowej, dowiesz się, że takie przybyły i gdzie możesz je odebrać.

skrytki adresowe
Gdzie można taką skrytkę założyć?

Skrytka pocztowa nie musi być wynajmowana na Poczcie Polskiej. Chociaż oczywiście, Poczta Polska jest jedną z instytucji, które taką skrytkę swoim klientom oferują. Jednak na rynku jest znacznie więcej firm, które oferują tego typu usługi. Większość z nich działa lokalnie, na terenie miast. Taką usługę można u nich zamówić nawet przez Internet. Trzeba pamiętać jednak, że zarówno w przypadku Poczty Polskiej, jak też i w przypadku lokalnych firm, do skrytek pocztowych można dostać się wyłącznie w godzinach pracy danej instytucji. Trzeba zatem mieć świadomość tego, w jakich godzinach te instytucje pracują, żeby wiedzieć, czy będziesz w stanie się tam pojawić na czas.

Warto także wiedzieć to, że firmy zewnętrzne, które działają na terenach miast, mają cały szereg dodatkowych usług. Jeżeli wynajmiesz skrytkę na 12 miesięcy w wersji premium, to będzie dla ciebie prowadzone własne wirtualne biuro. Ponadto zyskasz także atrakcyjne upusty na inne usługi, które są świadczone przez daną firmę!


Sprawdź gdzie możesz założyć skrytkę pocztową w Warszawie i Gdańsku na postpoint.com.pl.