Słodki marketing – słodycze z logo Twojej firmy

Szukasz skutecznego sposobu na reklamę? Zależy Ci na tym, aby zrobić dobre wrażenie na klientach i sprawić, aby Twoja firma dobrze im się kojarzyła? Metod jest tak wiele, że bardzo łatwo się pogubić w dostępnych opcjach. Ciekawym i godnym uwagi pomysłem jest wykorzystanie w celach promocyjnych słodyczy. Cukierki i krówki, a także czekoladki, lizaki i inne słodkości będą doskonałym sposobem na dotarcie do szerokiego grona odbiorców i wzbudzenie pozytywnych skojarzeń z Twoją marką. Dlaczego warto postawić na słodki marketing i na co zwrócić uwagę, wykorzystując tego typu gadżety promocyjne? Gdzie najlepiej rozdawać swoje cukierki i krówki, aby przyniosły one oczekiwane efekty? Podpowiadamy!

Zalety słodkiego marketingu dla Twojej firmy

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi od czasu do czasu zjeść słodkiej krówki lub pysznej czekoladki. Rodzice często też biorą bardzo chętnie tego typu upominki z myślą o swoich dzieciach, które z radością odwiną pyszną czekoladkę z papierka lub zjedzą owocowego lizaka. Dlatego właśnie słodycze z logo firmy to idealny sposób na jej reklamę. Zapadają w pamięć i budzą bardzo pozytywne skojarzenia. Łatwo schować je do torebki na czarną godzinę i znaleźć akurat wtedy, gdy poniedziałek okaże się jeszcze trudniejszy niż zwykle. Można również zjeść je od razu, aby osłodzić sobie czas oczekiwania na przyjęcie lub drogę powrotną do domu, gdy utknie się w korku w zatłoczonym mieście. Choć wydawać się może, że słodka, mleczna krówka lub lizak w papierku z logo firmy to drobnostka, która nie zostanie zapamiętana, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Słodycze zawsze kojarzą się pozytywnie i wzbudzają uśmiecha na twarzy.

Słodycze jako element promocyjny to doskonała inwestycja, która nie wymaga dużych nakładów finansowych. Są one o wiele tańsze niż kalendarze, smycze czy pendrive’y oznaczone logo przedsiębiorstwa i zajmują o wiele mniej miejsca na magazynie podczas przechowywania. Dodatkowo są też doskonałym sposobem na wyróżnienie. Twoi klienci na pewno posiadają wiele kubków z logo różnych brandów, z których i tak za bardzo nie korzystają na co dzień. Stoją na samym końcu szafki, zasłonięte przez inne pojemne kubeczki, które są znacznie częściej wykorzystywane i należą do grona tych ulubionych. Podobnie jest ze smyczami oraz pendrive’ami, na które obecnie decyduje się naprawdę wiele firm z wielu różnych branż. Cukierki oraz krówki i czekoladki reklamowe na pewno nie zginą wśród innych, bo szybko zostaną zjedzone. I nawet jeśli papierek powędruje do kosza, to osoba obdarowana taką słodkością na pewno zapamięta gdzie i od kogo ją dostała.

Słodkości idealne na każdą okazję

Reklamowe słodycze sprawdzą się podczas wielu różnych okazji. Możesz wykorzystać je jako poczęstunek dla gości, którzy oczekują na przyjęcie do gabinetu lub na rozmowę ze specjalistą ds. sprzedaży, aby obejrzeć wybrany model produktu i dopasować go do swoich potrzeb. Taką opcję można rozegrać na dwa sposoby. Po pierwsze, krówki lub inne cukierki można umieścić na talerzyku albo miseczce na stoliku obok siedzeń w poczekalni. Po drugie można zdecydować się na dokładanie czekoladek lub firmowych ciasteczek na talerzyku od filiżanki z kawą, lub herbatą, którymi możesz częstować swoich oczekujących gości.   firmy sprawdzą się również wystawione na recepcji lub postawione na stanowisku kasowy w sklepie, lub innym punkcie usługowym.

słodycze z logo
Słodki marketing – słodycze z logo Twojej firmy to strzał w 10!

Swoje cukierki możesz przekazać nie tylko swoim klientom, ale również pracownikom i ich rodzinom, a także kontrahentom i wspólnikom. Zamówione wcześniej słodycze sprawdzą się doskonale podczas rozmaitych eventów firmowych oraz w trakcie imprez integracyjnych. Rozdawane dzieciom podczas pinków rodzinnych dla pracowników oraz poukładane w miseczkach obok innych przekąsek na wydarzeniach branżowych czy szkoleniach, na pewno zapadną w pamięć i sprawią, że skojarzenia z Twoją firmą będą jeszcze bardziej pozytywne.