Smycz, czy szelki na spacer z Yorkiem?

Kompletując wyprawkę dla swojego ukochanego zwierzaka, na pewno nie raz zastanawiałeś się, które rozwiązanie będzie dla niego najlepsze – smycz czy obroża. Zawsze staramy się szukać takich akcesoriów, które oprócz, ważnych aspektów wizualnych, będą przede wszystkim funkcjonalne i trwałe oraz komfortowe dla Twojego czworonoga. A może istnieje taki produkt, który spełnia wszystkie te kryteria? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć, przedstawiając zarówno wady jak i zalety szelek i obróżek dla yorków.

Obroża dla Yorka – niezbędny element wyposażenia pupila

Wielu właścicieli czworonogów twierdzi, iż obroża jest niezbędnym akcesorium i każdy pies powinien być w nią zaopatrzony. Niezaprzeczalnie ogromną zaletą obróżek dla psów jest możliwość zawieszenia do niej specjalnej adresatki z numerem telefonu opiekuna na wypadek zagubienia się ukochanego zwierzaka. Kolejną, równie ważną, zaletą jest to, że jest bardzo bardzo łatwa w ubieraniu i ściąganiu,  ponadto pies, który nie jest na smyczy, a jedynie nosi obróżkę w celach ozdobnych, nie czuje, że ma ją ubraną.

miękkie szelki dla yorka szczeniaka

Obróżka ze smyczą dla Yorka – czy to jest na pewno dobre rozwiązanie?

Decydując się na kupno lub adopcję psa, przede wszystkim chcemy zapewnić naszemu czworonożnemu przyjacielowi bezpieczeństwo. Na pierwszym miejscu stawiamy jego zdrowie i maksymalny komfort, również podczas spacerów. Choć zwolenników ładnych i oryginalnych obróżek dla yorków jest wielu, należy przedstawić także wady takich rozwiązań. Bardzo często dzieje się tak, że podczas przypięcia psa do smyczy, obroża przestaje być dla malucha wygodna. Dzieje się tak w momencie szarpnięcia, kiedy szyja małego pieska jest mocno nadwyrężona. Takie sytuacje w przyszłości mogą skutkować bólem szyi i pleców

Zapewnij wygodę swojemu pupilowi trakcie spacerów z szelkami dla Yorka

Bardzo ciekawą alternatywą dla standardowych obróżek są szelki. To innowacyjne rozwiązanie, które powstało z myślą o małych i średnich czworonogach. Niestety, psy niewielkich rozmiarów szczególnie narażone są na wszelkiego rodzaju bóle czy kontuzje powstałe podczas spacerów. Szelki skutecznie minimalizują to ryzyko, zapewniając zwierzęciu wygodę oraz bezpieczeństwo. Ich podstawową zaletą jest przede wszystkim dużo lepsza kontrola nad psem. To szczególnie ważne, podczas wychowywania jeszcze młodych, energicznych piesków. Dobrze dopasowane szelki dla yorka nie będą uciskać żadnych kończyn ani ich zniekształcać. To także świetne rozwiązanie dla aktywnych czworonogów, które chętnie towarzyszą nam w pieszych czy rowerowych wycieczkach. Należy pamiętać, że trakcie biegania lub jazdy na rowerze zwykła obroża nie zda egzaminu, ponieważ będzie uciskać pieska lub po prostu ześlizgnie mu się z szyi. Świetnym zamiennikiem będą szelki, dzięki czemu nasz towarzysz będzie pod stałą opieką.

wysokiej jakości szelki dla małych psów

Czy szelki dla yorka mają wady?

Szelki dla małych psów psów mają swoich twardych zwolenników, ale i przeciwników. Należy pamiętać, aby dobierać akcesoria zwracając szczególnie uwagę na rasę, wielkość oraz wagę naszego pupila. Powinniśmy przede wszystkim skupić się na odpowiednim dopasowaniu szelek oraz jakości produktów. Nie warto oszczędzać na naszym ukochanym zwierzaku, którego nieprzyjemne w dotyku, szorstkie paski w tanich modelach szelek mogą obetrzeć i sprawiać pieskowi ból.