Sprzęt wędkarski na każdą kieszeń – gdzie wędkować?

Wędki, kołowrotki, specjalna odzież, przynęty, ponton…Wędkarstwo może wydawać bardzo drogim sportem. 

Początkujący wędkarze mogą odczuwać presję inwestowania jedynie w drogi, profesjonalny sprzęt tym bardziej, że na rynku regularnie pojawiają się nowości wykorzystujące coraz bardziej zaawansowaną technologię i skomplikowane procesy produkcyjne.

Tymczasem rzeczy z niższej półki cenowej mogą idealnie odpowiadać sportowcom na każdym poziomie zaawansowania.

Wędziska i kołowrotki

Chcemy, aby skompletowany przez nas lub już gotowy zestaw był perfekcyjny i niemal sam za nas zacinał rybę. Szukamy najlepszych materiałów, producentów ciągle udoskonalających znane już rozwiązania. Nic dziwnego, w końcu każdy chce być najlepszy. Poniżej jednak kilka produktów, które nie rozbiją banku, a są równie dobre, jak kilkukrotnie droższe odpowiedniki.

Cormoran Eurocor Pole

kołowrotki wędkarskie

Czasem najtańsze rozwiązania są najlepsze. Bardzo popularny model bata do wędkarstwa spławikowego kosztuje tyle, co kawa z ciastkiem w eleganckiej kawiarni, a sprawdza się znakomicie dzięki odpowiedniemu wyważeniu. To pokazuje, że czasem o sukcesie produktu nie decyduje zastosowanie “kosmicznych” technologii, a rozsądna konstrukcja i producent, który bierze pod uwagę zasobność portfeli wszystkich wędkarzy.

Jaxon magnet carp

W dobrej cenie możemy również znaleźć kołowrotek do naszego zestawu. Przykładem niech będzie solidny mechanizm kołowrotka Magnet carp. Charakteryzuje się wielołożyskowym hamulcem, który poradzi sobie z walczącym karpiem. Mimo niskiej ceny standardowej wersji w komplecie jest zapasowa szpulka.

Jaxon trada master fly

Jeśli szukamy kołowrotka do wędkarstwa muchowego i jednocześnie nowoczesnej technologii w bardzo rozsądnej cenie to wybór Jaxon Trada Master Fly jest idealny. Materiał wykonania tej ażurowej konstrukcji to kompozyt węglowy, dzięki czemu niewiele waży.

Gotowe zestawy

Zestaw wędkarski Konger Holiday Combo

Skompletowanie samemu wędziska, kołowrotka i wszystkich akcesoriów dla początkującego wędkarza może okazać się czasochłonne. Łatwo też przepłacić dobierając zbyt zaawansowany sprzęt do jeszcze skromnych umiejętności. Dlatego proponujemy zestaw za niecałe 100 złotych. Zawiera wszystko, co niezbędne dla osób zaczynających przygodę z wędkarstwem i to w jak atrakcyjnej cenie.

Zestaw urlopowy Cormoran Holiday

Chęć zainteresowania swoją pasją swoich dzieci jest naturalna. W końcu powinniśmy przekazać zdobyte przez lata doświadczenie i wiedzę młodszemu pokoleniu.  Jeśli jednocześnie obawiamy się o stan naszych ulubionych wędek inwestycja w zestaw przygotowany dla małych wędkarzy nie musi być dużym wydatkiem.

Ten zestaw posiada wszystko, co niezbędne na pierwsze rzuty dla początkujących maluchów.

Akcesoria

Wybór dodatków, akcesoriów i wszystkich “niezbędnych” wędkarzowi rzeczy  na rynku może przytłaczać. Chcieliśmy zwrócić uwagę na kilka ekonomicznych rozwiązań, które ułatwiają życie.

zestaw wędkarski

Pokrowiec Cormoran

Niewielki koszt, a jaka wygoda! To etui jest tak skonstruowane, że możemy bezpiecznie przenosić gotowy zestaw bez konieczności jego demontażu. Wystarczy zapakować wędkę, a nad wodą rozpakować i niemal od razu zarzucić przynętę. Za niewielkie pieniądze nasz sprzęt jest bezpieczny, a my oszczędzamy czas.

Krzesełko wędkarskie

Coś do siedzenia przyda się każdemu, w końcu nie wiemy ile ryba każe nam na siebie czekać. Na rynku wiele jest wygodnych siedzisk z wieloma udogodnieniami, w których można się poczuć, jak w najbardziej ergonomicznym fotelu. Czasem jednak proste rozwiązania sprawdzają się najlepiej – krzesełko jest małe, lekkie i tanie, a równie dobrze pozwoli odpocząć zmęczonym nogom.

Świetlik

Świetlik to tak niewielka rzecz, a cieszy. Za kilka złotych wygrzebane na dnie kieszeni otrzymujemy możliwość połowów przez całą dobę-światło dnia już nas nie ogranicza.

Gdzie łowić ryby?

Oprócz odpowiedniego sprzętu wędkarskiego, bardzo istotny jest wybór odpowiedniego miejsca połowu. Większość wędkarzy wybiera pobliskie stawy i rzeki. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wędkowaniem, najczęściej decydują się na połów w łowiskach komercyjnych. Warto jednak pomyśleć o wyjeździe na kilka dni lub urlop, żeby móc łowić za granicą w malowniczych terenach. Jednym z takich miejsc są wody Skandynawii. Połów ryb w jednym ze skandynawskich krajów to przygoda i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu dla każdej osoby, której pasją jest wędkarstwo.

W dzisiejszych czasach mamy ogromne możliwości, dlatego warto zorganizować wyjazd na północ Europy, by móc w pięknych terenach łowić ryby. Wyjazd za granicę na połów ryb pozwala nam na zdobycie doświadczenia i nowych umiejętności. Każdy wędkarz powinien być odpowiednio wyposażony w powyżej wymienione akcesoria, jednak wędkarstwo nie musi być monotonne, zwłaszcza jeśli wybierzemy ciekawe i malownicze miejsce na połów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z norwegiawedkarstwo.pl