Teleturnieje Krzysztofa Ibisza!
W naszym kraju, do dziś na antenie możemy oglądać wiele teleturniejów. Konkursy prowadzone na wizji, obserwowane przez miliony Polaków, mają charyzmatycznych prowadzących, ciekawe kwestie poruszane podczas konkursu, a ich odcinki śledzi wiernie mnóstwo ludzi. Każdy z nas na pewno ogląda choćby jeden teleturniej, który faktycznie przypada do gustu. Jednak Polacy na pewno znają teleturnieje, które prowadzi lub prowadził znany celebryta polski – Krzysztof Ibisz. Aktor i producent, jest dość charakterystyczny i charyzmatyczny, więc nietrudno jest zapamiętać chociażby Gorączkę złota, lub bardziej aktualny – Gdzie jest kłamczuch? Wielu jest Polaków, którzy nadal pamiętają i zawsze będą pamiętać udział Krzysztofa Ibisza w każdym odcinku.
Chcesz się skontaktować z Krzysztofem Ibiszem? Odwiedź stronę impresariatu Big Media, za pośrednictwem, którego możesz nawiązać z nim współpracę.
Teleturnieje Krzysztofa Ibisza
Każdy Polak kojarzy, kim jest Krzysztof Ibisz i jakie teleturnieje prowadził. Ten znany w całym kraju celebryta, ma na swoim koncie wiele udanych produkcji. Teleturnieje, które kojarzymy przede wszystkim z jego osobą, to między innymi:
- Życiowa szansa,
- Awantura o kasę,
- Rosyjska ruletka,
- Gra w ciemno,
- Gdzie jest kłamczuch?
Obecnie, na antenie możemy oglądać 7420 Milion od zaraz i Joker – są to dwa nowe teleturnieje, które również cieszą się dużą popularnością.
Życiowa szansa – teleturniej ten był emitowany na antenie w latach 2000 – 2002 w telewizji Polsat. Gra miała 2 uczestników, gdzie jeden był w studiu, a drugi miał być pod telefonem. Podczas gry, prowadzący na samym początku płacił określoną kwotę graczowi ze studia, jeśli ten prawidłowo odpowiadał na pytania. Gracz telefoniczny pojawiał się dopiero wtedy, gdy wybierało gracz pierwszy. Wybór drugiego polegał na podaniu nazwy miasta, a wtedy prowadzący łączył się z daną osobą, której imię i nazwisko wyświetlało się na ekranie.
Awantura o kasę, to dość znany teleturniej, emitowany na Polsacie, w latach 2002 – 2005. Teleturniej ten składał się z pierwszego etapu oraz z finału. W pierwszej części, trzy drużyny – niebieska, zielona i żółta rywalizowały ze sobą o miejsce w finale, odpowiadając na pytania. Każda drużyna, na samym początku gdy, otrzymywała 5000zł. Pieniądze te służyły do licytacji. Drużyna, która kończyła pierwszy etap z największą ilością pieniędzy, przechodziła do finału. Finał gry polegał na walce drużyny zwycięskiej oraz drużyny Mistrzów z poprzedniego odcinka.
Rosyjska ruletka – emitowana od 2002 do 2004 roku na Polsacie. Teleturniej polegał na umiejscowieniu 5 zawodników na specjalnej planszy, która przypomniała bęben rewolweru. 6 miejsce na scenie było puste. Gra miała 5 rund, a na początku gry, każdy gracz otrzymywał 300zł. Prowadzący, pociągając za dźwignię losował zawodnika i zadawał pytanie. Wylosowany zawodnik wybierał innego gracza, który miał odpowiedzieć na pytanie. Co rundę, wzrastała nagroda za odpowiedź na pytanie. Pociąganie za dźwignię, często wiązało się z ‘zapadnięciem’ się pól, nawet tych zajmowanych przez graczy.
Gra w ciemno – nadawana od 2005 do 2007 roku na antenie Polsatu, gra polegała na tym, że zawodnicy nie wiedzieli o jaką kwotę walczą. Wysokość kwoty była natomiast widoczna dla telewidzów. Prowadzący zadawał pytania i podawał 4 warianty odpowiedzi, gdzie tylko jedna była prawidłowa. Gracze wybierali również koperty, w których znajdywały się czeki lub znane koperty-pułapki -100% lub -50%. Zawodnik, przed wyborem koperty miał zasłonięte oczy, by nie widzieć jaka kwota jest w kopercie.