TOP 5 maszyn rolniczych, którymi warto zainteresować się w 2021 roku

Nowy Rok to również nowości w ofertach maszyn na nadchodzący sezon. Poszukujesz nowych maszyn rolniczych do swojego gospodarstwa? To świetnie, dlatego że pragniemy przedstawić Ci topową piątkę maszyn, którymi warto zainteresować się w 2021 roku.

Super piątka na Nowy Rok

Deutz-Fahr 5110 G

Jest to ciągnik na długie lata, łączy w sobie wysoką trwałość z bogatym wyposażeniem technologicznym. W tej serii stosowane są wysokiej jakości silniki Deutz TCD o mocy 1600 barów. Zastosowanie układu oczyszczania spalin DOC/EGR pozwala na spełnienie norm emisji spalin Tier 4i. Maszyna wyposażona jest w 3-stopniową skrzynię mechaniczną Powershift, z dodatkową regulacją szybkości reakcji. Maksymalna prędkość ciągnika to 40 km/h. Liczba biegów zarówno przednich, jak i wstecznych wynosi 20.

Deutz-Fahr 4080 E

Jest to bez wątpienia ciągnik warty uwagi. Otóż ciągnik Deutz Fahr 4080 E to następca Agroluxa 410, który był szalenie popularny, zanim wprowadzono nowe normy czystości spalin. Warte uwagi zalety to ilość cylindrów zmniejszona do trzech, a także zmniejszenie pojemności z 4 litrów do 2,9, dzięki czemu nowa maszyna w pełni spełnia nowe standardy. Warto wspomnieć również o zwiększeniu nadwyżki w pracy silnika nad nominalną prędkością do 43%, gdzie w Agroluxie wynosiła ona 27%. Maksymalny moment obrotowy to 342 Nm.

Kultywator CultiMax

Poszukujesz maszyny do zadań specjalnych? Oto i ona! Jest to idealny wybór, gdy pragniesz przygotować pole pod uprawę kukurydzy, buraków, ziemniaków czy zbóż. Elementy warte uwagi to hydrauliczna blokada transportowa, możliwość ustawienia głębokości agregatu czy też tylni crackerboard. Umożliwia on idealne uprawianie i poziomowanie gleby. Dodatkowa możliwość zamontowania wału kruszącego zamiast brony poszerza zakres zastosowania maszyny. Dzięki zamontowaniu wału możesz doskonale skonsolidować glebę, nadając jej perfekcyjną strukturę. Dzięki czterem zestawom kół, maszyna prowadzi się po polu w pełni precyzyjnie i stabilnie. Brona palcowa o średnicy 12 mm pozwala bardzo dokładnie wykończyć powierzchnię gruntu.

CultiMax

Pług VIS ON LAND

Jest to pług półobracalny zawieszany, który będzie dobrze kooperował z ciągnikami o mocy do 400 KM. Pługi tego typu wykorzystywane są do dwóch trybów pracy: pracy w bruździe (technologia tradycyjna), lub trybu pracy po caliźnie (tryb ON LAND). Pług ten cechuje się bardzo dużą dokładnością pracy, dzięki czemu resztki pożniwne będą przykryte w pełni. Wyposażenie standardowe obejmuje m.in.: korpus płużny LONG ze zgarniaczem, hydrauliczny system zmiany trybu pracy czy też amortyzację silnika układu transportowego.

Ładowarki Merlo

Ich liczne zalety trudno opisać w krótkim akapicie. Zastosowanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań sprawia, że są to naprawdę urządzenia godne uwagi. W zakresie bezpieczeństwa np. ładowarki TF50 wyposażone są w kabinę spełniającą wymogi FOPS i ROPS II stopnia. W standardzie wyposażenia znajduje się również dynamiczna kontrola obciążenia M CDC. W standardzie znajduje się także system EPD, dzięki któremu zużywamy podczas prac aż do 18% mniej paliwa! Zakres wysięgników mieści się w przedziale od 8 do 11 metrów, a udźwig może wynieść nawet 5 ton.

Wszystkie wyżej wymienione maszyny dostępne są na stronie internetowej firmy Jaskot, zajmującej się dystrybucją maszyn rolniczych we Wrocławiu i na terenie całego Dolnego Śląska, a także poza granice kraju. Obok sprzedaży maszyn, oferta obejmuje również ich wynajem oraz leasing na wyjątkowo korzystnych warunkach. Dzięki temu zaopatrywanie się w nowe maszyny rolnicze stanie się o wiele prostsze! Atrakcyjne programy Jaskot Finance oraz SDF Finance, umożliwiają uzyskanie finansowania w wysokości sięgającej nawet 100% ceny brutto! Atrakcyjne warunki ubezpieczeniowe oraz liczne usługi dodatkowe to mocne argumenty za zainteresowaniem się ofertą już dzisiaj.