Ubezpieczenia dla rozsądnych

Wyobraźmy sobie, że kupiliśmy samochód. Albo coś innego, większego na czym nam zależy. Coś na tyle cennego, że nie chcemy tego stracić ot tak. A w przypadku straty chcielibyśmy móc to łatwo odzyskać. Albo chociaż dostać coś w zamian – zwrot kosztów na przykład. Takie coś to dobre rozwiązanie – stracimy samochód, ale otrzymamy pieniądze za niego. W tym celu musimy się ubezpieczyć. Ubezpieczenia – bo o nich mowa, mogą obejmować samochody, nasze zdrowie i życie, a mogą również obejmować coś innego. Warto również pomyśleć o ubezpieczeniu naszego mieszkania. A jeżeli chcemy ubezpieczyć nasze mieszkanie to pytanie jakie mamy na myśli – czy już wybudowane, czy też to znajdujące się w trakcie budowy. A to jest zrozumiałe.

Ubezpiecz się na przyszłość

W końcu nie chcemy, aby nasze nowo budowane mieszkanie nie zostało dokończone. Stosowne do naszych potrzeb ubezpieczenie znajdziemy w internecie. I co więcej będziemy mogli nawet ustalić zakres jaki nasze ubezpieczenie ma obejmować. Będziemy mogli wybrać czy chcemy mury mieszkania „moje M”, wyposażenie wnętrz, czy też mieć OC w życiu prywatnym. Na stronie internetowej będziemy mogli również obliczyć składkę, którą przyjdzie nam na owe ubezpieczenie odprowadzać. Firm, w których możemy dostać ubezpieczenie jest sporo. A niekiedy dzwonią one do nas proponując nam pakiet ubezpieczeń na korzystnych warunkach. Ponieważ ofert jest wiele, warto od czasu do czasu przeglądać je w internecie. I to te u różnych firm, tak abyśmy z pewnością mogli wybrać coś dla siebie. Ale dość już o rzeczach materialnych, w sensie jakiś przedmiotów. No bo w końcu to my z nich korzystamy. Istnieje pewien rodzaj ubezpieczenia, który w istocie dotyczy nas samych. A chodzi tutaj o ubezpieczenie na życie. Co więcej niekiedy takie ubezpieczenie może być grupowe.

ubezpieczenie1
Umowa to czasem cała sterta papierów ale warto ją dokładnie przeczytać.

Chociaż taki rodzaj ubezpieczenia jest zawierany przez pracodawcę. Otrzymujemy go wraz z umową o pracę lub zlecenie. Chodzi tutaj o to, aby ubezpieczyć zdrowie, a nawet życie pracowników. Aby móc objąć pracownika lub kogokolwiek takim ubezpieczeniem, potrzebne jest podanie jego danych osobowych. Jest to bowiem ubezpieczenie imienne. Takie są regulacje prawne. Ma to swój plus. Przynajmniej wiemy kogo ma ono dotyczyć. Ubezpieczana jest ta konkretna osoba. A co wchodzi w jego zakres, chodzi oczywiście o ubezpieczenie? Tutaj zakres jest szeroki, różnego rodzaju wypadki mogą być objęte takim ubezpieczeniem. Ale w jaki sposób tego rodzaju ubezpieczenie jest opłacane? Składki są zawsze odprowadzane przez pracodawcę. A mówiąc ściślej pobierane są one z naszej wypłaty brutto. Jak wszyscy wiemy jest kwota wynagrodzenia netto i kwota brutto. Kwota brutto to ta kwota, od której dokonywane są wszystkiego rodzaju potrącenia. A kwota netto to ta kwota, która wpływa na nasze konta. Potocznie mówi się, że są to pieniądze wypłacane nam „na rękę”. Od kwoty brutto odprowadzane jest między innymi ta kwota, która idzie na nasze ubezpieczenie. Ma to swoje zalety. W razie problemów zdrowotnych będziemy mogli leczyć się na koszt budżetu państwa.