Wakacje z psem – o czym pamiętać?

Planując urlop należy uwzględnić potrzeby naszego psa, który przecież jest członkiem rodziny. Warto wybrać miejsca, gdzie pupil będzie mógł bez problemu nam towarzyszyć, aby nie było problemów i nieprzyjemnych sytuacji w trakcie wakacyjnego pobytu. Zwiedzanie muzeów i galerii, czy wielogodzinne przebywanie bez ruchu na słońcu nie jest najlepszym pomysłem. Aby spędzić przyjemnie wakacje z psem, trzeba zadbać o jego dobre samopoczucie podczas wspólnego urlopu, co pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, zaoszczędzi nam wiele nerwów, a psu zapewni bezpieczeństwo i relaks. Komfort podróżowania z pupilem to gwarancja udanego urlopu.

O czym pamiętać podczas podróżowania z psem?

Turyści podróżujący ze swoimi pupilami mogą bez problemu zaplanować udane wakacje. Oferuje się wiele udogodnień, które umożliwiają spędzenie wakacji z psem. Bez problemu mogą udać się z nim praktycznie wszędzie. Są specjalnie wydzielone plaże, na których towarzyszy nam pupil. W ofercie hoteli i innych miejsc noclegowych pojawia się często informacja o tym, że jest placówka przychylna zwierzętom. Warto zwrócić uwagę, czy w jej pobliżu znajduje się trawnik, park, las, czy psi wybieg, gdzie będzie mógł załatwić swoje potrzeby. Wychodząc na spacer z czworonogiem należy pamiętać o sprzątaniu po nim za  pomocy woreczków na odchody. Bez problemu znajdziemy obecnie restaurację, gdzie psy są mile widziane. Absolutnie należy unikać pozostawiania pupila samego w nowym miejscu, gdyż niesie to ze sobą wiele konsekwencji nie tylko dla otoczenia, ale również dla samego czworonoga.

Jakie udogodnienia dla właścicieli psów przygotowały miasta turystyczne?

Miasta turystyczne oblegane w sezonie urlopowym przygotowały wiele udogodnień dla właścicieli psów. Oprócz miejsc noclegowych dla osób spędzających wakacje z pupilem i wydzielonych nadmorskich plaż montuje się tam specjalne poidła dla zwierząt, a także stawia kosze, które przeznaczone są na psie odchody, a nawet powstają specjalne toalety dla czworonogów, dlatego każdy właściciel powinien zaopatrzyć się we własne woreczki, aby być niezależnym w różnych sytuacjach.

Jak przygotować psa do podróży samochodem?

Przed wyjazdem na urlop należy przygotować psa do wielogodzinnej podróży samochodem. Najlepszym rozwiązaniem jest zabieranie czworonoga na przejażdżki, stopniowo wydłużając czas podróży. Warto zadbać o zakup specjalnej smyczy samochodowej, a także szelek, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko psu, ale również kierowcy i innym podróżnym.

Czy sprzątanie po psie jest obowiązkiem właściciela czworonoga?

Sprzątanie po własnym psie jest obowiązkiem każdego właściciela czworonoga. To także  wyraz społecznej odpowiedzialności wobec użytkowników przestrzeni publicznej. Warto pamiętać o tym, że za zlekceważenie przepisów wprowadzonych ustawą z 13 września 1996 o utrzymaniu porządku i czystości w gminach właścicielowi psa grozi mandat w wysokości 500 złotych za uchylanie się od obowiązku sprzątania po własnym psie. Istotne są w tej kwestii nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Psie fekalia stanowią potencjalne źródło zakażenia. Kontakt małego dziecka z odchodami stwarza realne zagrożenie transmisji toksokarozy i toksoplazmozy, co naraża malucha nawet na utratę wzroku. Nieuprzątnięte odchody mogą być źródłem zakażenia pasożytami dla innego czworonoga, dlatego zaopatrzenie się w psi pakiet jest koniecznością. Poza tym lenistwo właścicieli zwierząt może spowodować, że coraz mniej miejsc będzie udostępniało swoje przestrzenie dla psów.

pies

Woreczki na psie odchody dla każdego właściciela czworonoga

Psie kupy mogą być niezwykle uciążliwe, dlatego w wielu miastach pojawiły się kosze na odchody czworonoga. Zwierzęce fekalia są wyczuwalne szczególnie po deszczu, kiedy rozpoczyna się proces parowania. Takie zapachy w miejscach uczęszczanych przez turystów nie są pożądane, a wręcz mogą stanowić zagrożenie szczególnie dla dzieci. Zdarza się, że pojawiają się na plaży lub w miejscach pokrytych twardą nawierzchnią, na przykład kostką brukową, czy płytą chodnikową, na deptakach, parkingach, czy placach zabaw. Dzięki skutecznym i ekologicznym przyborom problem psich odchodów w miejscach publicznych skutecznie został rozwiązany. W psim pakiecie, w który zaopatrzyć może się każdy właściciel czworonoga znajduje się pojemnik na psie odchody z ekologicznymi woreczkami na psie kupy, które podlegają degradacji w środowisku naturalnym. Można je nabyć w niskiej cenie. Oryginalne konstrukcje i wzory akcesoriów znajdujących się w psim pakiecie zachęcają właścicieli psów do ich zakupu.