Weekend na Słowacji

weekend słowacja

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Okazuje się, że nie znamy również tego, co najbliżej nas, jak choćby wiecznie niedocenianej Słowacji. Ten niewielki kraj naszych sąsiadów to niezwykle piękne miejsce wypoczynkowe pełne kultury, natury i basenów termalnych. Jeśli poszukujesz ciekawego przepisu na wypoczynek, weekend na Słowacji z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy.

Kopalnia kultury

Jeśli uwielbiasz tradycyjne zwiedzanie miast, zamków i katedr, Słowacja z pewnością zaspokoi Twoje potrzeby. Przepiękne zamki, w tym najbardziej popularne ruiny Zamku Spiskiego to największy tego typu kompleks w Europie Środkowej. Jego zwiedzanie może zająć nawet pół dnia, dlatego punkt ten może sam w sobie stanowić doskonały punkt wycieczki. Równie ciekawym punktem turystycznym jest stolica Słowacji, Bratysława. To jedna z niewielu tak malutkich stolic, stąd też ciekawie się ją zwiedza pod kątem architektonicznym – zamiast dużych wieżowców i ruchliwych ulic, kamieniczki i ślepe uliczki. Piękne zdjęcia w tak zabytkowym mieście są niemalże gwarantowane. Podczas podróży po Słowacji warto również zahaczyć o Katedrę św. Elżbiety w Koszycach będącą największą świątynią katolicką na Słowacji. Zbudowana w stylu gotyckim budowla z pewnością dostarczy niesamowitych wrażeń wizualnych wszystkim fanom architektury

Tatralandia Słowacja

Słowacja znana jest przede wszystkim z zapierającej dech w piersiach natury. Amatorom górskich wycieczek polecamy słowacką stronę Tatr, równie imponującą jak ta w naszej ojczyźnie. Jeśli wybierasz się jednak z dziećmi i poza wypoczynkiem planujesz mnóstwo rozrywki, Tatralandia Słowacja to najlepsze miejsce na pobyt w tym pięknym kraju! Położony w Roztokach aquapark to nie tylko największy ośrodek sportów wodnych na Słowacji – to również piękna Holiday Village z ponad 700 miejscami noclegowymi, naturalnych rozmiarów Western City i innymi atrakcjami rodem z klasycznych parków rozrywki. Wpisując w google hasło: hotele Słowacja z pewnością trafisz na wiele ciekawych ofert. Żadna jednak nie dorówna temu, co park Tatralandia Słowacja ma do zaoferowania.

Błogi relaks w basenach termalnych

Wycieczkę po Słowacji warto zakończyć w popularnych na całą Europę basenach termalnych. Zbawienne działanie gorących źródeł pełnych minerałów i pierwiastków to najlepszy sposób na relaks po długich wycieczkach oraz wspaniała ucieczka od miejskiego zgiełku. Zapomnij o wszystkich problemach i poczuj, jak pochodząca prosto z wnętrza Ziemi woda rozgrzewa Twój organizm i wyzwala jego naturalne procesy lecznicze. Natura nie mogła obdarować człowieka niczym bardziej relaksującym. Weekend na Słowacji to pomysł doskonały niezależnie od tego jakie formy wypoczynku preferujesz. Oderwij się od rzeczywistości i daj porwać w ramiona natury. Każdy zgodnie przyznaje – z pobytu na Słowacji wraca się pozytywnie odmienionym.