Wybieramy zaproszenia na ślub

zaproszenia na ślub

Wybór zaproszenia ślubnego często okazuje się sporym wyzwaniem. Zależy nam na wybraniu eleganckiego lub zabawnego zaproszenia na ślub, które podkreśli od razu charakter uroczystości, którą planujemy. Bardzo chętnie patrzymy także na kolory, wybierając taki, który stanowić będzie naszą barwę przewodnią.

Jak się rozeznać w zasadach wybierania zaproszeń ślubnych?

Oczywiście zaproszenia ślubne mogą być różne. Część z nich jest jedynie zawiadomieniami do ślubu, część zaprasza jedynie na uroczystość zawarcia związku małżeńskiego, a część to zaproszenia ślubne z prośbą uczestnictwa w weselu. Nie każdy decyduje się na wydrukowanie wszystkich rodzajów zaproszeń ślubnych, część par młodych wybiera tylko jeden z nich zapraszając wszystkich gości na „równych warunkach”. Oczywiście kwestie tego typu są indywidualnie rozwiązywane.

zaproszenie na ślubKiedy wręczyć zaproszenia na ślub?

Wręczenie zaproszenia ślubnego powinno być starannie przemyślane. Chodzi o to, aby czas od wręczenia zaproszenia ślubnego do samej uroczystości nie był zbyt długi, ale także nie powinien być zbyt krótki, gdyż  może się okazać, że gość ma już inne plany w danym terminie. Optymalnym terminem jest zapraszanie gości maksymalnie dwa miesiące przed ślubem. Zdecydowanym nietaktem jest odkładanie tego na ostatnią chwilę i zapraszanie gości tydzień przed uroczystością – niejako sugerujemy im wówczas są dla nas mało ważni.

Wzór zaproszenia ślubnego

Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego wzoru zaproszenia ślubnego. Powinno ono swoją stylizacją nawiązywać do tego stylu, który chcemy zaprezentować na weselu. Warto wybrać kolor przewodni uroczystości, wówczas bardzo łatwo dopasujemy kwiaty, dodatki, elementy dekoracji właśnie zaproszenia ślubne do tego co nam najbardziej odpowiada. Jeżeli para młoda ma ulubiony kolor to będzie on doskonałym motywem przewodnim. Kwiaciarnie obecnie przez prawie cały rok oferują nam możliwość zakupu dowolnych kwiatów, dlatego wybierając kolor przewodni możemy już dowolnie wybierać interesujące nas kwiaty. Zaproszenia ślubne z motywem kwiatowym wyglądają bardzo pięknie i prezentują wcześniej gościom jakiej dekoracji mogą spodziewać się na weselu. Oczywiście zaproszenia ślubne to nie wszystko – obecnie warto zainwestować także w etykietki na wino, winietki, menu weselne, plany stołów weselnych i wiele innych gadżetów, które pozwolą nam stworzyć bardzo spójny charakter wesela. Jeżeli takie rozwiązanie nam odpowiada, musimy pamiętać, aby wcześniej obejrzeć projekty pozostałych gadżetów dekoracyjnych – czasami zdarza się bowiem, że zaproszenie na ślub nam się podoba, ale nie odpowiada nam wygląd winietek na stół weselny lub menu – wówczas warto porozmawiać z grafikiem w celu modyfikacji wzoru, tak aby on nam odpowiadał, taką usługę oferuje np. http://www.zaproszenia-slubne.eu/.

Jak widać kwestia zaproszeń ślubnych nie jest taka prosta jaka się wydaje – warto skorzystać z możliwości jakie obecnie oferuje nam internet i dobrze zastanowić się jakie zaproszenia będą dla nas idealne.