Wybór rasy psa dla rodziny z dziećmi

Coraz częściej słyszy się o tzw. “rodzinnych rasach psów”, czyli o takich czworonogach, które doskonale nadają się dla rodzin z dziećmi. Wiele osób mogło jednak nigdy nie spotkać się z takim terminem i z tego powodu należy najpierw pokrótce wyjaśnić, czym właściwie wyróżniają się takie psiaki i dlaczego właśnie takie, a nie inne rasy zostały wytypowane jako doskonałe dla rodzin z dziećmi. Psy rodzinne charakteryzują się przede wszystkim niezwykle przyjaznym usposobieniem. Czworonogi należące do ras rodzinnych są bardzo łagodne i spolegliwe, przez co świetnie odnajdują się w domu, gdzie są małe dzieci. U takich psów rzadko zdarzają się przejawy jakiejkolwiek agresji, dzięki czemu rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy. Rodzinne czworonogi uwielbiają zabawę i cierpliwie znoszą nieustanną adorację najmłodszych domowników. Psy rodzinne zostały bowiem specjalnie stworzone do tego, aby żyć w domowym cieple i bardzo szybko przywiązują się do swojej rodziny. Warto również dodać, że psiaki te są stosunkowo łatwe w ułożeniu i nawet osoby, które nigdy nie miały styczności ze zwierzętami powinny sobie znakomicie poradzić w wychowaniu takiego czworonoga. 

Pies dla rodziny z dziećmi – jaką rasę wybrać, czy owczarek holenderski to dobry wybór?

Do psów rodzinnych można zaliczyć naprawdę wiele ras czworonogów – zarówno małych, jak i dużych. Do pierwszej grupy można śmiało zaliczyć: buldożki francuskie, pudle, maltańczyki, yorki i spaniele. Do dużych psów rodzinnych klasyfikuje się między innymi: labradory, boksery, owczarki szkockie, jak i mało popularne owczarki holenderskie. Psy tych ras są wspaniałymi towarzyszami, niezmiernie oddanymi i wdzięcznymi, przez co ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć, jaka rasa jest najlepsza. Warto jednak zaznaczyć, że wybór czworonoga powinien być przede wszystkim determinowany indywidualnymi możliwościami przyszłych właścicieli. Pies jest bowiem ogromną odpowiedzialnością, dlatego decyzji o jego kupnie nie należy podejmować szybko i pochopnie. Przed zakupem każda rodzina powinna dokładnie rozważyć wszystkie “za” i “przeciw”, a dopiero potem rozpocząć poszukiwania wymarzonego psiaka. W Polsce hodowli czworonogów jest naprawdę wiele, jednakże bardzo istotne, aby była spełniała ona wszelkie wymogi, jakie nakładane są odgórnie przez Związek Kynologiczny.

owczarek holenderski hodowla w polsce

Owczarek holenderski – wspaniały pies rodzinny

Owczarki holenderskie to mało popularna rasa, jednakże czworonogi te absolutnie na to nie zasługują. Holendry to bowiem wspaniałe psy rodzinne, które niezwykle mocno przywiązują się do swoich opiekunów i potrzebują od nich stałego, bardzo bliskiego kontaktu. Owczarki holenderskie kochają dzieci, do których podchodzą z dużą dawką cierpliwości i miłości. Holendry nie ufają jednak obcym, przez co doskonale sprawdzą się również jako psy stróżujące przydomowej posesji. Psiaki te potrafią mieć silny charakter, dlatego w czasie ich wychowania bardzo istotne jest konsekwencja. Nie zmienia to jednak faktu, że Holendry są stosunkowo łatwe w ułożeniu i nie sprawiają większych problemów. Dzięki temu owczarki holenderskie to wspaniałe towarzysze, które nadają się bez wątpienia dla wszystkich, a w szczególności dla rodzin z dziećmi. 

Hodowla owczarków holenderskich – gdzie znaleźć szczeniaki?

Bella SAMA jest małą, rodzinną hodowlą owczarków holenderskich zlokalizowaną na terenie Warszawy. Dla hodowców najważniejsze jest dobro psiaków, dlatego wszystkie swoje czworonogi traktują, jak członków rodziny. Hodowla Bella SAMA to miejsce, gdzie mieszkają i rodzą się piękne, zdrowe, niezwykłe psiaki rasy owczarka holenderskiego na sprzedaż. Holendry są mało popularną rasą, przez co hodowli w całej Europie jest niewiele. Dzięki temu rasa to jest niezwykle oryginalna, a psiaki wolne są od wszelkich chorób genetycznych i problemów zdrowotnych.