Z czego są wykonane implanty dentystyczne?

Kiedy w naszym uzębieniu pojawiają się ubytki — czas na sięgnięcie po pomoc do specjalnej dziedziny zajmującej się implantami zębów, czyli implantologii. Implantologia to dziedzina, która zajmuje się uzupełnianiem braków w uzębieniu pacjentów omijając zbędne szlifowanie czy innego rodzaju naruszanie pozostałego uzębienia. By umieścić implant w wybranym miejscu — przeprowadza się precyzyjny zabieg, dzięki któremu zostaną umieszczone w kości implanty stomatologiczne, w taki sposób, by umożliwić odbudowę porcelanowej korony zęba. Taka metoda idealnie zastępuje utracony ząb.

Podstawy związane z implantami stomatologicznymi

Bardzo ważne, by stomatolog, do którego się udamy, zastosował sprawdzone metody implantologiczne, które pozwolą ja zachowanie naszego zęba oraz trwałe i skuteczne leczenie. Doświadczenie stomatologa zdecydowanie okaże się pomocne, w montażu implantu i pozwoli na jego trwałość. Sam implant nie składa się jedynie z części wmontowywanej w kość. Praca implantoprotetyczna opiera się na kilka częściach składowych. Pierwszą z nich jest implant, drugą łącznik, zaś trzecią korona protetyczna. To właśnie te trzy części składowe rozumiemy powszechnie jako implant zęba.

Z czego składa się implant dentystyczny?

Budowa implantu musi być przemyślana. Implanty muszą być wytrzymałe, ponieważ każdego dnia poddawane są kolejnym naciskom o różnej sile. Dodatkowo powinny znosić ewentualne uderzenia. Dlatego też implanty wykonywane są z tytanu, które jest w pełni bezpiecznym dla człowieka materiałem. Mówi się o jego biokompatybilności, czyli materiał ten nie wnosi szkód do organizmu człowieka. Dodatkowo jest w pełni tolerowany przez organizm człowieka — to znaczy, że organizm nie traktuje implantu jako ciała obcego, więc organizm po zamontowaniu implantu nie tworzy stanów zapalnych w celu pozbycia się go.

Implanty z tytanu są bardzo powszechne również w chirurgii — to właśnie z tego materiału korzysta się, kiedy należy wprowadzić implanty na przykład do kości. Tak więc aż 99,5% wszczepionych implantów jest akceptowanych przez organizm pacjentów, co roku wspaniale na nasze zdrowie. Warstwa powierzchniowa implantu pokryta jest materiałem, który pozwala na jego osteointegrację, czyli umożliwia zrost żywej tkanki zęba z tytanową powierzchnią implantu. Jest to możliwe za sprawą warstwy z tlenku tytanu. Osteointegracja żywej tkanki kostnej z tytanem udowodniona jest już na poziomie komórkowym.

dentysta

Dlaczego wybór implantu dentystycznego jest dobry?

Implanty zębowe to najnowocześniejszy sposób na uzupełnienie ubytków w zębach. Dzięki zastosowanej technologii i osteointegracji — implant wygląda naturalnie i jest funkcjonalny. Implanty zębowe są bardzo estetycznym wyborem, który prezentuje się znacznie lepiej niż dotychczas wykorzystywane koronki zębowe. W dodatku korzystając z implantów zębowych w żaden sposób nie narażamy zębów sąsiadujących. Implanty zębowe są wyjątkowo wytrzymałe, dzięki temu pacjent po wygojeniu się zęba będzie mógł jeść wszystko, na co ma ochotę. Wynika to z tego, że implanty zębowe są równie wytrzymałe, co zdrowe, naturalne zęby.

Implanty zębowe to nowoczesny sposób na uzupełnienie ubytków w zębach. Dzięki wielokrotnie przetestowanej technologii — możemy mieć pewność, że nasz implant się przyjmie. Biokompatybilność daje nam stuprocentową pewność, co do reakcji naszego organizmu na implant. W dodatku same tytanowe wstawki są dla organizmu w pełni bezpieczne. Ten sam metal wykorzystywany jest do implantów wewnątrz organizmu, które wstawiane są zamiast kości, które z jakichś przyczyn nie mogą powrócić do swojego pierwotnego kształtu. Dodatkowo implanty zębowe zapewniają ogromną trwałość i skuteczność. Chory nie będzie musiał obawiać się o implant spożywają dowolne produkty. Jego wytrzymałość jest zbliżona, do tej reprezentowanej przez naturalne zęby.

Niesamowitym procesem jest przyswajanie implantu zębowego przez nasz organizm, ponieważ następuje wówczas proces osteointegracji. Osteointegracja polega na zrastaniu się kości zębowej z tytanowym implantem. To niesamowity ewenement. Dodatkowo nie musimy przejmować się podróżami i wizytami na lotnisku. Implanty zębowe są na tyle niewielkie, że wykrywacze lotniskowe nie wykryją ich, kiedy będziemy przechodzić przez bramki. Warto wybrać implanty zębowe, które stanowią najnowocześniejszy i najwytrzymalszy sposób na redukcję ubytków w naszym uzębieniu z zachowaniem wszelkich jego właściwości.

Protetyką stomatologiczną w Szczecinie zajmuje się Przychodnia Medicus.