Z czego składa się strój medyczny?

Uniform medyczny stanowi obowiązkowy strój służb medycznych zatrudnionych we wszystkich placówkach służby zdrowia. Z uwagi na wymogi związane z utrzymaniem czystości, sterylności i higieny, zwykły strój, jaki noszony jest na co dzień, jest w czasie godzin pracy medyka niedopuszczalny. Dowiedzmy się zatem, z czego składa się strój medyczny oraz dlaczego jego wygląd i funkcjonalność ma aż tak duże znaczenie.

Strój medyczny-co odgrywa w nim największe znaczenie?

Praca w służbach medycznych związana jest z byciem praktycznie przez cały czas w nieustannym ruchu. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy i pozostała kadra medyczna-wszystkie te osoby służą ludziom pomocą, ratują ludzkie życie, wykonują różnego rodzaju badania i przeprowadzają operacje. Wszystkie powyższe czynności wymagają przyjmowania różnych, często niezbyt wygodnych i nienaturalnych pozycji ciała. Odzież medyczna musi być zatem wygodna oraz zapewniać wysoki komfort użytkowania. Wybierając strój dla medyka, szczególną uwagę powinno zwrócić się na fason ubrania, krój, funkcjonalność oraz materiały, z jakich ta odzież jest wykonana.

Ubranie powinno luźno przylegać do sylwetki i zapewniać dużą swobodę ruchów. Materiały powinny być naprawdę wysokiej jakości oraz odznaczać się przewiewnością i oddychalnością. Należy pamiętać, że odzież medyczna jest narażona na różnego rodzaju zabrudzenia, dlatego powinna być wykonana z materiału, z którego można łatwo wywabiać plamy. Niebagatelne znaczenie w ubiorze medyka ma również schludny i profesjonalny wygląd, dlatego odzież medyczną należy odpowiednio często prać i utrzymywać w czystości. Pomogą w tym materiały wysokiej jakości, które po praniu nie będą się rozciągać, zachowają swoją pierwotną strukturę oraz będzie je można szybko i łatwo wyprasować. Najlepsze będą stroje wykonane z połączenia tkanin naturalnych i syntetycznych, które gwarantują komfort użytkowania, wytrzymałość i trwałość. Nie zapominajmy także o funkcjonalności stroju. Odpowiednio duża ilość kieszeni pozwoli na przechowywanie w nich najbardziej potrzebnych akcesoriów, które w każdej chwili powinny być pod ręką.  

lekarz  

Z czego składa się strój medyczny?

Asortyment strojów medycznych jest naprawdę bogaty. Pozwala on na dobranie odzieży do każdej sylwetki, a ilość krojów i fasonów w różnych kolorach pozwala na skomponowanie kompletnego ubioru, w którym każdy medyk będzie czuł się wygodnie, profesjonalnie i komfortowo. Zacznijmy od góry uniformu.

Czepek medyczny

Czepek medyczny chroni pacjenta przed zakażeniem drobnoustrojami podczas zabiegów i operacji. Każdy włos, każdy pyłek, który mógłby spaść, może stanowić wręcz śmiertelne niebezpieczeństwo dla zdrowia operowanego człowieka. 

Fartuch medyczny

Fartuch medyczny jest jednym z podstawowych i najbardziej rozpoznawalnych elementów stroju medycznego. Stanowi jego wierzchnią warstwę, która i ochrania największą powierzchnię ciała. Obecnie na rynku do wyboru mamy wiele fasonów różniących się między sobą długością, fasonem i krojem, dostępnych w różnych kolorach i umożliwiających dobór fartucha do reszty stroju.

Bluza medyczna, spodnie lub spódnica/sukienki

Projektowana obecnie odzież medyczna znacznie różni się od tej, jaką można było nabyć jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Dobierając poszczególne elementy stroju, istnieje możliwość wyboru spośród wielu różnych kombinacji. Dla Pań polecane są zestawy składające się z wygodnej bluzy i niekrępujących ruchów spodni lub spódnicy. Niemałą popularnością cieszą się również sukienki. Panowie mogą wybierać spośród bluz i spodni zapewniających komfort i wygodę w noszeniu. Ważne jest, aby wszystkie elementy odzieży były przewiewne i zapewniały cyrkulację powietrza. Możliwość wyboru koloru i fasonu sprawia, że ubiorowi medycznemu można nadać odrobinę indywidualnego charakteru.

Obuwie medyczne

Obuwie medyczne powinno gwarantować zarówno odpowiednio wysoki komfort podczas chodzenia, jak i podczas wykonywania pracy na stojąco. W placówkach medycznych zazwyczaj stosuje się dość klasyczne, lekkie obuwie, które ma zapewnić wygodę oraz zapobiec zbytniej męczliwości stóp i ich schorzeniom ortopedycznym.

Sklep z odzieżą medyczną-bogaty wybór profesjonalnych strojów medycznych

Odzieży medycznej nie powinniśmy nabywać w przypadkowych miejscach. Z uwagi na to, iż powinna ona spełniać ściśle określone wymagania, swoją uwagę warto przekierować w kierunku sklepu, który profesjonalnie zajmuje się sprzedażą tego rodzaju wyrobów. Idealnym sklepem, który sprawdzi się w tej roli, jest sklep z odzieżą medyczną internetowy Medesign.pl oferujący sprawdzoną odzież medyczną wysokiej jakości. Można znaleźć w nim odzież damską i męską obejmującą ofertę bluz i spodni medycznych z uwzględnieniem różnorodności kolorów i rozmiarów, co pozwala na skomponowanie stroju zapewniającego komfort, wygodę, bezpieczeństwo oraz pełen profesjonalizm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną na stronie medesign.pl.