Zamykanie naczynek na twarzy – najlepsze metody

Rozszerzone naczynka na twarzy to widoczne gołym okiem zmiany na powierzchni skóry, powodujące występowanie rumieńca. Przyjmują one postać czerwonych, cienkich nitek łączących się ze sobą w niewielkie pajęczynki, które pojawiają się przede wszystkim w okolicy nosa, policzków oraz brody. Na występowanie rozszerzonych naczynek najbardziej narażone są przede wszystkim osoby posiadające cerę wrażliwą.

Metody pozwalające na zamknięcie popękanych naczynek na twarzy

W celu zamykania popękanych naczynek na twarzy wykorzystywane są różnorodne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Do najczęściej stosowanych metod zaliczają się:

  • metoda IPL,
  • metoda elektrokoagulacji,
  • metoda krioterapii,
  • metoda laserowa.

Niezależnie od metody, przed wykonaniem zabiegu zamykania poszerzonych naczynek na twarzy niezbędne jest odbycie konsultacji z odpowiednim lekarzem specjalistą – dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej – który oceni charakter, ilość oraz głębokość występujących zmian.

Metoda IPL

Metoda IPL to metoda wykorzystująca wiązkę światła, która podnosi temperaturę krwi i prowadzi do koagulacji oraz domknięcia rozszerzonego naczynka.

Przebieg zabiegu

W trakcie zabiegu na skórę twarzy pacjenta aplikowane są odpowiedniej długości fale świetlne, uzyskiwane przy pomocy specjalnej lampy oraz wbudowanych w nią, odcinających wiązki świetlne filtrów. Fale te są absorbowane przez określone tkanki w procesie fototermolizy selektywnej, a więc bez uszkodzenia tkanek sąsiednich. Podczas zabiegu zamykania naczynek z wykorzystaniem metody IPL pacjent odczuwa ciepłe uderzenia na twarzy, których intensywność zależy od indywidualnego progu bólowego. Mimo zastosowania specjalnych okularów dostrzega również rozbłyski światła.

Liczba serii potrzebna do osiągnięcia zamierzonych efektów

W celu osiągnięcia zamierzonych efektów zalecane jest wykonanie od czterech do sześciu zabiegów w około trzytygodniowych odstępach.

Cena zabiegu

Cena zabiegu zamykania naczynek na twarzy z wykorzystaniem metody IPL wynosi około 500 złotych.

Metoda elektrokoagulacji

Popularną metodą zamykania naczynek na twarzy jest elektrokoagulacja polegająca na miejscowym oddziaływaniu elektrody na naczynie krwionośne w celu wywołania koagulacji termicznej.

Przebieg zabiegu

W trakcie zabiegu rozszerzone naczynka usuwane są z twarzy pacjenta za pomocą impulsów prądu dostarczanych za pośrednictwem igieł o odpowiednim kształcie i dopasowanym do wielkości zmian rozmiarze. Elektrokoagulacja przebiega w wysokiej, sięgającej nawet 200 stopni Celsjusza temperaturze, która pozwala na domykanie naczyń krwionośnych w procesie denaturacji białek.

Liczba serii potrzebna do osiągnięcia zamierzonych efektów

W wypadku metody elektrokoagulacji do osiągnięcia zamierzonych efektów najczęściej potrzebne jest przeprowadzenie od jednego do dwóch zabiegów.

Cena zabiegu

Cena zabiegu zależy od takich czynników, jak wielkość oraz liczba usuwanych zmian. Usunięcie pojedynczej zmiany to koszt rzędu nawet 200 złotych.

Metoda krioterapii

Do zamykania naczynek na twarzy wykorzystywana jest również krioterapia miejscowa z wykorzystaniem ciekłego azotu lub podtlenku azotu.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na wystawieniu ograniczonego wycinka skóry na działanie niskich temperatur. Powoduje to gwałtowne kurczenie i zniszczenie tkanki, w następstwie którego zachodzi odbudowa ścian naczynia krwionośnego. W zabiegu krioterapii nie występuje konieczność stosowania znieczulenia.

Liczba serii potrzebna do osiągnięcia zamierzonych efektów

Do zamknięcia naczynek na twarzy z wykorzystaniem krioterapii konieczne jest przeprowadzenie od jednego do trzech zabiegów.

Cena zabiegu

Cena jednego zabiegu krioterapii miejscowej wynosi średnio od 10 do 15 złotych.

Metoda laserowa

Najczęściej stosowaną i najbardziej skuteczną metodą zamykania rozszerzonych naczynek na twarzy jest metoda laserowa.

Przebieg zabiegu

W trakcie zabiegu zmiana na skórze zostaje podgrzana przy pomocy wiązki lasera. Oddziaływanie ciepła prowadzi do obkurczenia ścianek naczynka i w efekcie jego zamknięcia. Wiązka lasera jest niezwykle dokładna, dzięki czemu nie uszkadza zdrowych tkanek w okolicy usuwanej zmiany.

Liczba serii potrzebna do osiągnięcia zamierzonych efektów

Liczba serii potrzebna do osiągnięcia zamierzonych rezultatów zależy od wielkości korygowanych zmian. W wypadku niewielkiej ilości rozszerzonych naczynek może wystarczyć jeden zabieg, przy dużym rumieniu mogą być potrzebne nawet cztery sesje.

twarz

Cena zabiegu

Cena jednego zabiegu punktowego z wykorzystaniem lasera wynosi od 50 do 100 złotych.

Zamykanie naczynek we Wrocławiu

Laseroterapia stanowi najskuteczniejszą metodę zamykania naczynek. We Wrocławiu zabieg tego typu przeprowadzany jest w Gabinecie Laseroterapii w Centrum Medycznym Medus, z wykorzystaniem lasera Fotona Dynamis SP, cechującego się niezwykłą precyzją i zapewniającego pacjentom pełnię bezpieczeństwa.