Zimowe sporty i odpowiednio dobrane do nich ubrania

Chociaż zima nie ma zbyt wielu zwolenników, nie brakuje jednak i takich, którzy z utęsknieniem na nią czekają. Pasjonaci sportów zimowych, bo o nich mowa końcówkę starego i początek nowego roku traktują, jako idealny czas na wyjazd w góry. Snowboard, narty etc., to rozrywki które w tym czasie
zaprzątają ich głowy. By jednak cieszyć się z warunków na stoku, należy być odpowiednio przygotowanym. Nie tylko pod względem zaopatrzenia się w specjalistyczny sprzęt, ale także ubioru. Sporty zimowe wymagają bowiem czegoś więcej, niż zwykła kurtka i rękawiczki.

Pierwsza jazda na desce snowboardowej – abc prawidłowego ubioru

By cieszyć się jazdą na nartach czy snowboardzie należy zaopatrzyć się w odpowiednie spodnie, rękawice, czapki, gogle, a nawet skarpetki czy bandany. Oczywiście możemy uprawiać te sporty w swoich codziennych rzeczach, założonych po prostu na tak zwaną cebulkę, jednak w większości jest to bardzo mało funkcjonalne rozwiązanie. Zwykłe ubrania nie mają bowiem wielu właściwości, które zapewnią nam specjalnie przeznaczone do zimowych szaleństw stroje. Warunki często okazują się też  zbyt surowe dla zwyczajnych okryć wierzchnich, dlatego największą popularnością cieszą się jednak specjalistyczne kurtki. To one przecież w większości zatrzymują ciepło, stanowiąc też element zimowej garderoby w którym chowamy telefony czy inne gadżety.

STL Poland - Kurtka snowboardowa męska

Kurtka snowboardowa męska i kurtka snowboardowa damska

W zasadzie między męską, a damską kurtką snowboardową nie ma wielkiej różnicy. Nie licząc oczywiście wzorów czy rozmiarów. Generalnie rzecz biorąc jednak, w zależności od tego jaki model wybierzemy postawić można na właściwości takie jak: wodoodporność, ocieplenie w postaci na przykład termicznej podszewki, duże i funkcjonalne kieszenie, ukryte ściągacze kaptura, kieszeń na gogle lub okulary, wietrzenie i funkcja szybkiego schnięcia, wewnętrzne ochraniacze nadgarstka i otwory na kciuki, wewnętrzne mocowania na przewód słuchawek, co zapobiega ich przemieszczaniu się pod kurtką lub wewnętrza kieszeń na telefon komórkowy.

Coraz częściej zarówno panie, jak i panowie decydują się też na modele w wersji fit, a więc bardziej przylegające do ciała. Dla tradycjonalistów w ofertach sklepów pozostają jednak klasyczne kroje, które są na tyle uniwersalne, że nadal znajdują swoich zwolenników.

Ceny takich kurtek nie należą do najniższych, jednak ma to swoje uzasadnienie w roli jaką spełniają. Ze względu jednak na wydane pieniądze warto o specjalistyczne ubrania dbać w odpowiedni sposób, by mogły służyć nam wiele sezonów. Najczęściej na ich metce zawarta jest informacja w jakich temperaturach powinno się prać kurtki oraz czy robić to ręcznie, czy za pomocą automatu. Nie pomijajmy takich wskazówek, bo może to skończyć się zniszczeniem ubrania. Co więcej, do czyszczenia warto zakupić również specjalne płyny przeznaczone do tego typu odzieży. Ich pranie w zwykłych, ogólnodostępnych detergentach może bowiem uszkodzić materiał.

Kurtki snowboardowe – sklep

Specjalnych, przeznaczonych do zimowych szaleństw kurtek raczej nie kupimy w popularnych sieciówkach. By zaopatrzyć się w wybrany przez nas model musimy udać się do specjalistycznego sklepu lub poszukać takowego w Internecie. Drugie rozwiązanie jest o tyle lepsze, że nie tracimy przy nim zbyt dużo czasu i dodatkowych pieniędzy na dojazdy. Przykładowo sklep STL POLAND w swej ofercie posiada wiele noworocznych promocji, proponując jednocześnie szeroki wybór wysokojakościowych kurtek. Każdy jest więc w stanie wybrać coś dla siebie. Bogata gama kolorystyczna, wersje standard i fit z całą pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom białego szaleństwa.

kurtki snowboardowe sklep