Co oferuje Bolesławów?

Bolesławów noclegi

Bolesławów jest małą wsią znajdującą się w gminie Stronie Śląskie. Kiedyś miejscowość ta posiadała prawa miejskie, jednak dziś Bolesławów to wieś z małym rynkiem. Jednak miejscowość ta wciąż zachwyca swoją historią i urzeka pięknymi widokami. Znajdują się tu także liczne zabytki, które warto zobaczyć. W Bolesławowie znajdują się liczne wyciągi i stoki narciarskie – jest to więc doskonała atrakcja dla sportowców i osób kochających sporty śnieżne. W Bolesławowie jednak możemy zachwycić się nie tylko atrakcjami turystycznymi. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym panuje odpowiedni klimat dla wypoczynku i urlopu.

Atrakcje turystyczne w Bolesławowie

W Bolesławowie możemy natknąć się na liczne atrakcje. Przede wszystkim jako atrakcja natury, przedstawiana jest lipa drobnolistna. Jest to pomnik, który znajduje się na małym rynku. Nieopodal wsi znajduje się Rezerwat Przyrody Nowa Morawa. Na Górze Oliwnej możemy zobaczyć rzeźbę przedstawiającą śpiących apostołów. W Bolesławowie możemy również podziwiać kościół świętego Jana Oblubieńca, utrzymany w stylu renesansowo – manierystycznym. W kościele tym znajdują się liczne barokowe rzeźny i inne elementy. Warto również zwiedzić stary cmentarz znajdujący się przy kościele. Bolesławów jest miejscowością bogatą w rzeźny i pomniki – na rynku możemy zobaczyć rzeźbę Madonny oraz świętego Franciszka Ksawerego czy rzeźbę świętego Jana Nepomucena.

Noclegi i pensjonaty

W Bolesławowie możemy liczyć na atrakcyjne pensjonaty z niskimi cenami. Są to miejsca znajdujące się na łonie natury, dzięki czemu możemy podziwiać piękne krajobrazy z okna pokoju hotelowego. Możemy wybierać pomiędzy różnymi pensjonatami o dowolnej ilości gwiazdek. W stronach tych bardzo popularne są wille gościnne znajdujące się na terenie pięknych krajobrazów. Łatwo będzie nam znaleźć noclegi ze względu na liczną obecność różnych pensjonatów. Będziemy mogli także wybrać odpowiedni pensjonat, który będzie znajdował się niedaleko atrakcji, które chcemy zobaczyć, oraz miejsc które chcemy zwiedzić.Bolesławów noclegi

Ciekawym zobaczenia miejscem jest ośrodek Bolko, oferujący wygodne noclegi w Bolesławowie – to miejsce chętnie wybierane zarówno przez grupy zorganizowane, np. wycieczki, kolonie, zielone szkoły, jak i przez mniejsze grupy czy osoby podróżujące samotnie. Osoby zainteresowane poznaniem bogactwa kulturowego i naturalnego tego regionu nie znajdą lepszej bazy wypadowej.

Dlaczego warto tam pojechać?

Bolesławów jest pięknym miejscem, w którym miały miejsce historyczne wydarzenia. Jest to malownicza wieś, znajdująca się na terenie gminy Stronie Śląskie, więc możemy podziwiać krajobrazy natury. Ponadto, znajdujące się we wsi pomniki i rzeźby są atrakcyjne, tak samo jak kościoły. Kotlina Kłodzka jest bogata w piękne miejsca, które posiadają niezapomniane krajobrazy. Warto więc, wybierając się na urlop, pomyśleć o tej małej miejscowości.

Wszystkie mniejsze i większe miasta i wsie, które znajdują się na terenie Kotliny Kłodzkiej, możemy wyróżnić przede wszystkim ze względu na panujące w nich walory naturalne. Warunki panujące w tym miejscu znacznie wpływają na nasze zdrowie, dlatego znajduje się tu tak wiele uzdrowisk. Warto odwiedzić to miejsce – dzięki temu poznamy wiele niecodziennych atrakcji, zwiedzimy piękne i zabytkowe kościoły czy twierdze oraz zobaczymy faunę i florę, która rzadko występuje w innych rejonach Polski.