Co warto wiedzieć wyjeżdżając do pracy za granicę?

praca holandia bez jezyka

Odkąd Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, wielu Polaków wyjeżdża do pracy za granicą. Nic w tym dziwnego, ponieważ zarobki w zachodnich krajach Europy są bardzo wysokie, a warunki pracy korzystne. Do najpopularniejszych opcji należy praca w takich krajach jak Niemcy, Austria i Holandia. Zwłaszcza ten ostatni wybór jest coraz powszechniejszy.

O czym warto wiedzieć przed tym, jak zdecydujemy się na pracę za granicą?

Praca w Holandii — co powinniśmy sprawdzić przed wyjazdem?

praca Holandia od zaraz

W Holandii jest duże zapotrzebowanie na pracowników z zagranicy, zarówno sezonowych, jak i tych szukających stałej pracy. W pierwszym przypadku pracownicy zatrudniani są na dwa lub trzy miesiące, maksymalnie do pół roku. Najważniejsza jest chęć do pracy. Praca sezonowa polega głównie na pielęgnacji zieleni, różnego rodzaju zbiorów, czy sprzątaniu. Z kolei praca stała czeka na specjalistów z różnych branż, a także pracowników z branży budowlanej, przemysłowej i remontowe, takich jak operatorzy wózków widłowych, spawacze, ślusarze, piaskarze, murarze, blacharze samochodowi, stolarze czy mechanicy.

Warto wiedzieć, że w Holandii obowiązuje płaca minimalna, uzależniona od wieku. Osoby w wieku do 22 lat mogą liczyć na miesięczną stawkę w wysokości do 1270,90 euro, natomiast osoby w wieku od 23 lat będą zarabiać przynajmniej 1495,20 euro na miesiąc. Jednak zarobki zależą, od umowy z agencją pracy, pracodawcy, a także wyrobionych nadgodzin i oczywiście branży. W Polsce działają agencje pośrednictwa pracy, które poza stanowiskiem są w stanie zaoferować możliwość rozwoju zawodowego i odpowiednie kursy. Warto dokładnie sprawdzić agencję pracy, z której korzystamy jeszcze przed rozpoczęciem pracy, a także starannie przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, które mogą przydać nam się za granicą. W razie jakichkolwiek problemów możemy skontaktować się z naszą agencją pracy lub polską ambasadą. Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Holandii znajduje się w Hadze, a jej adres to Holandia, Haga, Alexanderstraat 25, 2514 JM, a telefon dyżurny: +31 615 852 600.

Czy można pojechać do pracy w Holandii bez znajomości języka?

Praca w Holandii bez znajomości trudnego języka holenderskiego jest możliwe. Wiele miejsc oferuje prace fizyczne lub proste prace przy kwiatach i w usługach. Każdy chętny bez jakiegokolwiek doświadczenia i wykształcenia może podjąć pracę w magazynach, przy produkcji różnych towarów przemysłowych lub przy pracach ogrodowych. Obecnie można znaleźć naprawdę dobrze płatną pracę w Holandii bez języka. oferty pracy HolandiaDużo ważniejsze dla pracodawców są chęci do pracy, a także dyspozycyjność. W profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy powinniśmy spotkać się z poradami na temat tego, jaką pracę wybrać bez znajomości języka dopasowaną do naszego wieku i możliwości, a także zdecydować na jaki czas, chcemy wyjechać do Holandii.

Podsumowując, wyjeżdżając do pracy za granicę, powinniśmy znaleźć dobrą agencję pośrednictwa pracy, specjalizującą się w szukaniu ofert dla potencjalnych pracowników zainteresowanych pracą w konkretnym kraju. Przykładowo w Holandii. Ważne jest też to, aby skompletować odpowiednie dokumenty przed wyjazdem, zapytać o możliwe ubezpieczenia i to, co oferuje nam wybrana przez nas agencja. Warto dopytać o wszystkie możliwe oferty i o to, jak wygląda okres próbny, umowy itp. Korzystając z pomocy agencji, mamy zapewnioną ochronę prawną, a także gwarancję dobrych i sprawdzonych ofert pracy.