Drewniane meble w stylu industrialnym

Wiele osób poszukuje drewnianych mebli w stylu industrialnym. Maja one w zasadzie klasyczne wzory, ale z wyjątkowym twistem. W stosunkowo prosty sposób można dzięki nim uzyskać stylowy wystrój. Trzeba tylko wybrać odpowiednie meble i akcesoria, które pozwolą nam wykreować wymarzony efekt.

Na czym polega styl industrialny?

Wiele przedmiotów, które znamy z życia codziennego możemy spotkać w stylu industrialnym. Jest to eklektyczna mieszanka elementów nawiązujących do przemysłu i terenów pofabrycznych oraz materiałów naturalnych oraz pochodzących z recyklingu. Podczas, gdy styl rustykalny opiera się bardziej na nawiązywaniu do wsi i subtelności, ten nurt jest zazwyczaj cięższy. Możemy w nim znaleźć ciemne metale, drewno i ciężkie elementy wystroju. Styl emanuje swobodnym wyrafinowaniem i czasem wygląda jak niedokończony. Zazwyczaj w takich wnętrzach znajdziemy elementy nawiązujące do historii, a nawet przedmioty z odzysku.

Materiały dominujące w tym stylu to drewno, metal, cement czy szkło. Często pojawia się również skóra. Wszystko to na tle dużych okien, ceglanych ścian i rur oraz innych instalacji na wierzchu.

Drewno w industrialnym wnętrzu

styl industrialny
Brakuje tylko stołu w stylu industrialnym, aby nadać wnętrzu funkcjonalnego charakteru.

Drewno to bardzo ważny materiał wykorzystywany w industrialnych wnętrzach. Zapewnia ono ciepłą i przyjazną atmosferę. W tym kontekście świetnie sprawdza się materiał o szorstkich i niepolerowanych krawędziach. Meble z drewna wpisują się idealnie w ten styl jako mocne, pełne charakteru, ale jednocześnie proste w formie.

Ten materiał od dawna jest wykorzystywany w produkcji mebli, ponieważ ma wiele zalet. Świetnie i elegancko wygląda. Piękny, drewniany blat od wejścia do mieszkania rzuca się w oczy i wywołuje ogromne wrażenie. Dodatkowo to materiał, o który łatwo jest dbać i dzięki temu kupujemy meble na lata. Często zdarza się, że klasyczny mebel jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jeżeli więc teraz zainwestujemy w stół, to mamy pewność, że zostanie on z nami na długo, a po odpowiedniej konserwacji możemy go nawet przekazać naszym dzieciom. Jest ono solidne i nie musimy się martwić, że krzesło czy stolik złamie się, kiedy bardziej go obciążymy.

Jakie meble powinniśmy zakupić?

Jeżeli chcemy urządzić pomieszczenie w stylu industrialnym powinniśmy przede wszystkim kupić mebel, który nada charakter całej przestrzeni. Najlepiej sprawdzi się w tej roli piękny stół, który ustawimy w kuchni lub jadalni. Perfekcyjnie w tym stylu sprawdzą się proste modele łączące solidne drewniane blaty i metalową konstrukcję.

W salonie warto, by znalazła się zadbana, duża, ciężka kanapa w stylu vintage, która będzie następnym mocnym akcentem. Obok niej nie może zabraknąć stolika kawowego. On również powinien mieć prostą i klasyczną formę. Świetnie sprawdzą się drewniane blaty wykończone matowym, półmatowym lub błyszczącym lakierem z metalowymi podporami.

Możemy również połączyć przyjemne z pożytecznym i nadać naszemu wnętrzu styl zyskując przestrzeń do przechowywania. Przykładem mogą być drewniane półki z metalowym wykończeniem. Powinny mieć one jak najprostszą formę, można wręcz powiedzieć, że surową.

Jeżeli podoba nam się nowoczesny, industrialny styl łatwo możemy wprowadzić go do naszego domu kupując odpowiednie meble. Są one nie tylko piękne, ale również wykonane z trwałych materiałów, które przetrwają lata. Jeżeli decydujemy się na takie zakupy postarajmy się, by wszystkie drewniane meble miały podobne wykończenie, by do siebie pasować. Warto skontaktować się z firmą, która zajmuje się projektowaniem wnętrz. My ze swojej strony polecamy producenta mebli na wymiar – MDPF Design.