Jak wiązać i nosić chusty plażowe pareo?

Pareo to niesłychanie wielofunkcyjny dodatek. Od czasów, gdy na plaży królują coraz bardziej skąpe kostiumy bikini, pareo to wspaniały dodatek, pozwalający ukryć to i owo a przy odpowiedniej stylizacji- nawet upiększyć sylwetkę, poprzez odpowiednie optyczne jej wyszczuplenie lub wydłużenie nóg.  Pareo jest wprost idealne na plażę, gdyż może zastąpić niemal każdy element garderoby- można zrobić z niego bluzkę, spódnicę, sukienkę, a nawet kamizelkę. Poniżej kilka przykładowych sposobów noszenia pareo, pokazanych krok po kroku.

  • Stylowa bluzka

Wykonanie, jak zawsze, jest stosunkowo proste. Owiń się chustą, przeciągnięte do przodu końce skrzyżuj (możesz je dodatkowo skręcić) i zawiąż na szyi. Zależnie od wielkości chusty oraz twojego wzrostu, może to być sposób na wykonanie bluzki lub sukienki.

  • Asymetryczna spódnica

Bardzo dobry pomysł dla pań o nieco masywniejszych biodrach. Wystarczy owinąć się pareo wokół bioder, chwycić za końce chusty, zwinąć je nieco, zawiązać na jednym z boków i gotowe! Taka spódnica to niesłychanie modny element stylizacji, fantazyjny supeł na biodrach doskonale odwróci uwagę od niedoskonałości figury. Paniom zainteresowanym wariantem bardziej eksponującym nogi zwyczajnie polecamy wzięcie do zrobienia spódnicy mniejszego pareo lub złożenie większego na pół. Zawiązać jak w przypadku wykonywania dłuższej spódnicy. Nie chcesz węzła? Złóż chustę wzdłuż krótszego końca, owiń się nią w biodrach, a wywinięte na wierzch końce zwiąż ze sobą. Powstanie Ci elegancka w swej prostocie mini spódniczka, która świetnie zastąpi Ci szorty.

  • Sposoby na sukienkę

Pierwszy może przypominać owinięcie się ręcznikiem, z pewnymi różnicami. Tutaj fantazyjny węzeł wykonany na wysokości biustu optycznie go powiększy, a materiał, który się poprzez wykonanie węzła udrapuje, doskonale zatuszuje zbyt wydatne biodra. Zaś drugi sposób będzie swego rodzaju inspiracją czasami starożytnej Grecji. Mowa o asymetrycznej sukience na jedno ramię, która świetnie sprawdzi się celem optycznego wydłużenia sylwetki. Strój taki można wykonać na dwa sposoby:

  • Pierwszy: należy owinąć się pareo od boku i przytrzymać tkaninę pod pachą, a końce związać na przeciwległym ramieniu.
  • Drugi: jeden koniec pareo należy przytrzymać pod pacha, owinąć go drugim końcem, który następnie trzeba okręcić wokół szyi i wpuścić za brzeg chusty.
  • Interesujący top

W zależności od tego, jak duże jest twoje pareo, do topu może być konieczne złożenie go na pół. Chustę należy następnie przytrzymać przed sobą. Górne końce zawiąż sobie na szyi, a potem, w zależności od tego, jakiej długości ma być top, zwiń odpowiednią ilość materiału i zawiąż dolne końce pareo na dole pleców.

  • Ozdobny top bez ramiączek

Tutaj oprócz pareo przyda się prosta bransoleta, która będzie bardzo istotnym elementem wykonanego ubioru. Owiń się chustą , końce przytrzymaj przed sobą i włóż je w bransoletkę. Przysuń ją do ciała, udrapuj materiał na piersiach, a końce, wedle upodobania, zawiąż pod łopatkami lub na szyi.

 

Są to naturalnie jedynie nieliczne przykłady tego, ile strojów można wyczarować z jednej chusty. Wszystko zależne jest jedynie od inwencji własnej, która może podpowiedzieć rozwiązania daleko ciekawsze. Paniom dopiero poszukującym nowego pareo zalecamy zapoznanie się z ofertą sklepu internetowego Apaszki-Szaliki, gdzie w ofercie znajdują się barwne chusty w przepięknych wzorach do wyboru, a wszystko to w naprawdę przystępnych cenach.