Różne oblicza kontenera

Czym jest kontener, każdy mniej więcej wie. To metalowe, duże pudełko, które ma wiele zastosowań. Kontenery mają różne nazwy, które odpowiadają ich różnorakim zastosowaniom, mamy zatem:

  • Kontenery magazynowe
  • Kontenery socjalne
  • Kontenery biurowe
  • I wiele innych.

Kontenery magazynowe służą do przechowywania (magazynowania) wszelkich produktów. Ich duży rozmiar pozwala na rozliczne zastosowania, od przechowywania małych produktów, po duże, wielkogabarytowe palety, załadowane ciężkim towarem. Możliwość wyboru różnych kolorów, pozwala na dopasowanie kontenera magazynowego wizualnie do naszego biura, siedziby firmy czy domu prywatnego.

kontener1Szereg zastosowań kontenera

Kontenery socjalne to pojedyncze lub zgrupowane kontenery, w których można mieszkać. Obecnie takie rozwiązanie jest bardzo popularne w niektórych europejskich krajach, które dbają o recykling i ponowne używanie wszelkich towarów, a także jako mieszkania tymczasowe dla osób, które budują domy. Postawienie na działce kontenera socjalnego umożliwia stałe obserwowanie postępu prac budowlanych, a jego mobilność gwarantuje, że w dogodnym dla nas momencie kontener może zostać odsprzedany. Kontenery socjalne znajdą także swoje zastosowanie na dużych budowach, jako szatnie czy pokoje dla pracowników budowy, którzy w szybki i wygodny sposób będą mogli się przebrać czy przespać.

Kontenery biurowe to takie w których powstają wszelkiego rodzaju biura. Możliwe jest łączenie kilku kontenerów w większe pomieszczenia. W kontenerach możliwe jest podłączenie wszelkiego rodzaju mediów, tak samo jak w normalnym budynku. Dlatego kontenery biurowe idealnie sprawdzają się jako biura przy dużych zakładach pracy, fabrykach.