Sprzątanie w sezonie – rodzaje usług

Zawsze chcemy, aby w naszej firmie było czysto i schludnie. Zarówno w naszym domu, jak i w biznesie, usługi sprzątania mogą się różnić w zależności od sezonu.

Nie ma w tym niczego dziwnego – latem chętnie otwieramy okna i korzystamy z klimatyzacji, zimą nosimy kurtki, a nasze buty są ubłocone. W zależności od sezonu mogą się więc również różnić się rodzaje usług wykonywanych przez profesjonalne firmy.

Sprzątanie w sezonie letnim

Sprzątanie latem ma swoją specyfikę. Przede wszystkim jest gorąco, co jest przyjemne na plaży, ale ma też negatywne skutki w biurach. Upał sprzyja namnażaniu się bakterii. Aby uniknąć brzydkich zapachów w aneksach kuchennych i łazienkach, muszą być one sprzątane naprawdę dokładnie i dezynfekowane. Nie zapominajmy również o koszach, które mogą być bardzo brzydką wizytówką naszej firmy.

Latem z chęcią otwieramy okna i drzwi. Wpuszczamy ciepłe powietrze do środka. Jednocześnie do środka wpadają pyłki, kurz i inne zanieczyszczenia. Osiadają następnie na naszych biurkach, szafkach i oknach. Z tego powodu w tym czasie kompleksowe i częste wycieranie kurzu w nawet niedostępnych miejscach jest niezbędne. Powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę.

firma sprzątająca biura warszawa

Deszcze i burze latem również potrafią przełożyć się na czystość naszego biura. Nasi pracownicy mogą nanieść na butach błoto na nasze podłogi i dywany. Jednak kluczowe jest mycie okien, na których osadza się kurz, a następnie powstają smugi w wyniku opadów. Aby do środka docierało jak najwięcej słońca i nasze biuro wyglądało czysto musimy je myć dość często.

Sprzątanie w sezonie zimowym

Tylko dlatego, że temperatury spadają, a rzeczy są mniej brudne, nie oznacza to, że przestrzenie publiczne lub biznesowe nie wymagają ciągłej opieki i uwagi. Prawdą jest, że w zimie jest mniej pyłu w powietrzu, ale jest też więcej wilgoci i opadów, które będą miały większy wpływ na okna i podłogi. Profesjonalne usługi sprzątania powinny być dostosowane do naszych wymagań i reagować na incydenty związane z pogodą.

Zima stawia przed osobami utrzymującymi czystość bardzo wiele wyzwań i z tego powodu outsourcing profesjonalnych usług sprzątania to zazwyczaj najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim profesjonaliści troszczą się o okna, które powinny pozostać czyste i przepuszczać światło, którego tak mało jest zimą. Co prawda pyłów w powietrzu jest mniej, ale musimy uważać na smugi i ślady palców. Ponadto w zimie gromadzi się znacznie więcej soli i brudu, również na oknach, co z czasem może powodować uszkodzenia. Zdecydowanie warto mieć odpowiednich ludzi, którzy się tym zajmą.

serwis sprzątający warszawa

Jak podają specjaliści z firmy Czysto, zima przynosi przewidywalny wzrost liczby przypadków przeziębienia i grypy, a sezon zwolnień chorobowych jest najwyższy. Aby zmniejszyć liczbę zwolnień lekarskich, ważne jest, aby miejsca pracy były jak najczystsze. W tym czasie dezynfekcja przestrzeni takich jak klamki, krany, toalety czy kuchnia, jest kluczowa.

Dużo śniegu i błota jest wnoszone do biura przez pracowników i klientów zimą.

Brud i bakterie pojawiają się wraz z błotem pośniegowym i mogą zmienić nasze dywany oraz wykładziny w zagrożenie dla zdrowia. Śnieg, gdy się topi, sprawia, że ​​dywan jest wilgotny. Wilgotne dywany to idealne miejsca na czarną pleśń i roztocza, które mogą powodować problemy z oddychaniem, takie jak astma.