Zdolności, które warto posiadać w branżu modelingu

Praca modelki sprowadza się nie tylko do chodzenia po wybiegach i prezentacji ubrań. Oprócz wymagań związanych z wyglądem modelka powinna mieć jeszcze wiele innych cech, które predysponują ją do tego zawodu. Wymagane jest od niej nieustanne dbanie o siebie, sprowadzające się do systematycznych ćwiczeń fizycznych, uprawianiu sportu dla zachowania kondycji fizycznej. Sprawne i piękne ciało to narzędzie pracy w modelingu, dlatego należy o nie dbać, co jest gwarancją sukcesu w tej branży. Co jeszcze jest ważne?

Wygląd modelki

Warunki, które musi spełniać modelka, to przede wszystkim wiek mniej więcej około 14 lat, wzrost na poziomie 175 centymetrów. Wymagana jest szczupła sylwetka o odpowiednich proporcjach, idealna skóra bez tatuaży i piercingu, a także proste zęby. Według projektantów modelkę rozpoznaje się natychmiast po sylwetce o proporcjach, chodzie i niezwykłej charyzmie.  Modeling wymaga nieustannej gotowości do pracy, której propozycja może pojawić się nagle, więc systematyczne dbanie o skórę, włosy, paznokcie jest kluczowe. Często dla zachowania pięknej, idealnej, nieskazitelnej cery będzie konieczna wizyta u dermatologa. Problemem modelek może być zachowanie pięknych, niezniszczonych włosów, ponieważ praca wymaga od nich farbowania, lakierowania i innych zabiegów, które nie sprzyjają ich pięknemu i zdrowemu wyglądowi.

Cechy charakteru modelki

W modelingu sam wygląd nie gwarantuje kariery. Modelka musi posiadać wewnętrzną motywację do pracy i osiągania sukcesów w tej branży, co wymaga kształtowania swojego charakteru. Pracuje ona nieustannie z innymi ludźmi, dlatego powinna być otwarta na innych, łatwo nawiązywać znajomości i posiadać łatwość w kontaktach ze współpracownikami. Uprzejmość i grzeczność to warunek dobrej współpracy z makijażystami, fryzjerami, stylistami, fotografami. Budowanie dobrej atmosfery w pracy i pełny profesjonalizm jest gwarancją sukcesu wszystkich osób pracujących przy projekcie, także i modelki, która będzie dobrze zapamiętana przez ekipę współpracowników i pozytywnie rokuje na podejmowanie kolejnych projektów.

modeling

Nierzadko w modelingu trzeba na sukces czekać wiele lat, więc cierpliwość i determinacja są niezbędnymi cechami. Modelki muszą szybko adaptować się do nowych warunków, ponieważ pracują najczęściej w bardzo różnych miejscach, często w oddaleniu od bliskich, wśród obcych ludzi, a przecież często są to bardzo młode osoby. Wymaga to często bardzo silnej psychiki, motywacji i samozaparcia w dążeniu do celu i umiejętności prawidłowego kształtowania swojej kariery. Wielogodzinne pokazy, castingi wymagają od modelek zdyscyplinowania i gotowości do ciężkiej pracy.

Specyfika branży modelingu

Modeling jest specyficzną branżą, wymagającą często od modelek umiejętności koordynacji działań i gospodarowania czasem dla pogodzenia ze sobą wszystkich zobowiązań w pracy i życiu prywatnym. Znajomość języka angielskiego jest niezbędna, szczególnie jeśli modelka planuje pracować poza granicami kraju. Sprawdzianem dla niej będzie spotkanie z pracownikiem zagranicznej agencji, gdzie będzie musiała wykazać się znajomością języka na poziomie przynajmniej komunikatywnym.

Udzielanie wywiadów, rozmowy z projektantami to momenty, w których trzeba pokazać, że ma się coś do powiedzenia. Dziewczęta często pracujące w agencjach modelingowych poza granicami kraju muszą sobie radzić w różnych sytuacjach, których często nie można przewidzieć, dlatego opanowanie i umiejętność radzenia sobie w trudnej sytuacji, często racjonalne myślenie i działanie bardzo się przydaje, na przykład w sytuacji zagubienia bagażu na lotnisku. Agencje modelek przygotowują swoje podopieczne na różne sytuacje tym bardziej, że zarządzają ich karierą i wizerunkiem. Modelka jest formą promocji agencji, którą reprezentuje. W jej imieniu negocjuje ona kontrakty z klientami i pobiera wynagrodzenie w jej imieniu, wykorzystuje również jej zdjęcia do promocji agencji i samej modelki.