Jakie drzwi wybrać do nowoczesnego wystroju?

Styl nowoczesny cieszy się od lat dużą popularnością. Cechuje się minimalizmem, w którym rezygnuje z wnętrz pełnych przeróżnych bibelotów i przepychu.

Wnętrza dzięki temu są przestronne i surowe, dlatego nie każde drzwi wewnętrzne pasują do tego rodzaju pomieszczeń. Drzwi to istotny element wykończeniowy, dlatego ich wybór jest niezwykle ważny.

Jakie drzwi sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach?

Nowoczesny design charakteryzuje się wykorzystaniem takich materiałów jak cegła, beton, metal, szkło, a także drewno. Kolorami dominującym w tego rodzaju aranżacjach jest biel, szarość, brąz, oraz czerwień, które doskonale sprawdzają się w nowoczesnym wnętrzu.

Są one nieodłącznie kojarzone z mieszkaniami zaaranżowanymi w nowoczesnym, loftowym i industrialnym stylu. Przy aranżacji wnętrz coraz częściej bierze się pod uwagę czynniki naturalne takie jak: światło słoneczne, kierunek wiatrów, wpływ lokalnego klimatu na zużycie energii.

Podobnymi kryteriami kierują się architekci w wyborze drzwi wewnętrznych. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej wykorzystuje się szkło, co wynika także ze współczesnych trendów we wzornictwie.

Czy szklane drzwi sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu?

Szkło wykorzystuje się w nowoczesnym designie ze względu na jego przezroczystość. Oświetlone dużą ilością naturalnego światła pomieszczenia wpływają dodatnio na samopoczucie mieszkańców. Światło słoneczne ma wpływ terapeutyczny, poprawia wydajność pracy, sprzyja osiągnięciom w nauce, dlatego niezwykle korzystnym dla człowieka wyborem są drzwi szklane.

Ze względu na to, coraz częściej wykorzystuje się je nie tylko we wnętrzach, ale również jako drzwi zewnętrzne. Duże tafle szkła całkowicie lub częściowo przeziernego, w przegrodach drzwiowych preferuje duński trend w aranżacji wnętrz o nazwie new nordic. Obok dużych powierzchni szklanych pojawiają się w nich minimalistyczne elementy konstrukcyjne w kolorze czarnym.

Nie oznacza to całkowitej rezygnacji ze szkła matowego, które także znajduje swoje miejsce w nowoczesnych aranżacjach wnętrz w stylu new nordic. Jego zadaniem jest wprowadzenie światła rozproszonego. Dopełnieniem klimatu pomieszczeń są także naturalne materiały w postaci lnu, wikliny i drewna.

Ogromne zalety szkła docenione w nowoczesnych aranżacjach znajdują swoje uzasadnienie w wyborze szklanych drzwi otwieranych lub przesuwnych w pomieszczeniach nie tylko mieszkalnych, ale również biurowych. Warto wobec tego wybrać ten rodzaj materiału, który świadczy o nowoczesnym podejściu do trendów aranżacyjnych wykorzystywanych współcześnie.

Dlaczego warto wybrać szklane drzwi przesuwne?

Nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz związane są także z zastosowaniem nowej kolorystyki. Beżowe lub białe ściany maluje się obecnie intensywniejszymi kolorami, dlatego kolorystyka ościeżnic szklanych drzwi powinna współgrać z wnętrzem. Czarne okucia doskonale będą komponowały się z nowymi rozwiązaniami aranżacyjnymi.

Producenci oferują także zdobienia szkła w postaci szlifów, z zachowaniem przeźroczystości tafli, co znajduje uznanie klientów, którzy podejmują decyzję o wyborze przesuwny drzwi szklanych, coraz częściej kupowanych przez klientów. Producenci oferują tego rodzaju produkty ze szkłem matowym, przeźroczystym w szerokiej gamie wzorów i gatunków.

Ofertę wyróżnia również stonowane wzornictwo szkła grawerowanego, dobrze prezentującego się w każdym wnętrzu, a także bardziej odważnych wzorów, wykorzystujących technologię sitodruku, plakatu czy zdjęć. Szklane drzwi przesuwne mogą być poza tym montowane bez ościeżnicy, co doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy aranżacyjne stylu new nordic.

drzwi

Jakie rodzaje szkła stosuje się w drzwiach i systemach przesuwnych?

W drzwiach i systemach przesuwnych stosuje się szkło hartowane, które cechuje się większą sprężystością, dzięki czemu może się uginać, co jest niezwykle korzystne w przypadku pęknięcia tafli. Rozdrabnia się ona wtedy na wiele mikrokawałków. Szkło hartowane jest odporne na codzienne użytkowanie i może być wykorzystywane jako bezpieczne zarówno w domu, jak i biurze.

Szklane drzwi przesuwne we Wrocławiu to bardzo dobry wybór dla klientów poszukujących produktu do wnętrz zaaranżowanych w nowoczesnym stylu, również w niezwykle popularnym new nordic. Są one wygodne w użytkowaniu, łatwe w utrzymaniu czystości, zapewniają bardzo dobrą izolacyjność akustyczną.

Prestiżowy materiał, do jakiego można zaliczyć szkło, pozwala na doskonałe wytłumienie pomieszczenia i zapewnienie mieszkańcom domu prywatności, pełnego relaksu i izolacji od dźwięków dochodzących spoza domu lub mieszkania.