Sprawdzamy! Oferty pracy dla programistów z Wrocławia.

Mieszkasz we Wrocławiu i chcesz być programistą? Nic dziwnego, w końcu to obecnie jeden z najlepszych zawodów na rynku, o którym krążą rozmaite legendy. Wczuj się w rolę specjalisty IT i dowiedz się gdzie możesz znaleźć ciekawe oferty pracy!

Szczegółowy tego czym zajmuje się programista jest bezużyteczny ponieważ jest to dziedzina, która zmienia się niemal z dnia na dzień wraz z cłą ewolucją sprzętu i myśli informatycznej. Dlatego kandydat na programistę powinien być przygotowany nie tylko na nieustanne doskonalenie swoich umiejętności, ale również na naukę zupełnie nowych technik i języków programowania. Dziś nawet amator może napisać program komputerowy ale przy tworzeniu  bardziej zaawansowanego projektu, którym będą się posługiwały miliony ludzi potrzebne są ogromne ilości zdolnych programistów, którzy z biegiem lat aktualizują lub udoskonalają cały projekt.

Programiści są jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodów na terenie Wrocławia. Ma to swoje plusy – mogą liczyć na bardzo wysokie wynagrodzenie, ale także minusy – w przypadku awarii lub znalezienia  błędów w  opracowywanych przez nich programie muszą niemal od razu je naprawić. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że każdy programista używa najbardziej wygodnego dla niego języka programowania, do najpopularniejszych z nich należą: java, c++, android, ruby, magento, python, angular, javascript.

Wymagane umiejętności

Obecnie specjaliści IT są drugim po górnikach, najlepiej opłacanym zawodem w naszym kraju. Realia pracy w tym sektorze zmieniają się jednak dosłownie z dnia na dzień. Jeszcze kilka lat temu do zostania młodszym programistą, przykładowo junior front-end developerem, wystarczyła znajomość stosunkowo prostych języków, takich jak HTML i CSS. Dodatkowymi atutami była znajomość Gita jak i umiejętność wzbogacania strony www o znalezione w sieci fragmenty kodu JavaScript, nawet bez dokładnej znajomości tego właśnie języka.

W dzisiejszym świecie od młodszych programistów front-endowych wymaga się zaznajomienia z technologiami takimi jak React lub Angular, a mile widziane są podstawy back-endu. To technologie o wiele trudniejsze do opanowania niż wspomniane wcześniej języki HTML i CSS, których nauka trwa z reguły kilka miesięcy. Co więcej, front-endowiec powinien również znać pracę back-endowców na tyle, aby móc dokonać potem drobnych modyfikacji w stworzonym przez nich kodzie.

Jak widać wymagania są ogromne, ale gra jest warta świeczki.

Ile zarabia programista we Wrocławiu?

Oczywiście to ile zarabia programista jest zależne od wielkości firmy i doświadczenia zawodowego. We Wrocławiu programiści zarabiają średnio 4250 zł netto miesięcznie, a 25% zarabia więcej niż 5000 zł netto. Jest to jednak pensja uśredniona i zwiększają się wraz ze zdobytym doświadczeniem, często przekraczają nawet 10 tys. złotych. Duży wpływ na to ile zarabia programista we Wrocławiu mają również inne cechy, takie jak przykładowo umiejętność dzielenia się wiedzą czy umiejętność zarządzania zespołem.

Szukaj pracy za pośrednictwem agencji zatrudnienia HR GO!

 

Dlaczego warto zaufać tej firmie? Wywodzi się ona z Wielkiej Brytanii, firma powstała w 1957 roku, aby wesprzeć pracodawców w realizacji potrzeb rekrutacyjnych. Od 60 lat ich głównym celem jest profesjonalne zatrudnianie specjalistów szczególnie tam, gdzie rośnie na nich zapotrzebowanie. Poprzez stały rozwój, innowacje i technologie firma nieustannie dostosowuje się do rynku i specyfiki swoich klientów. HR GO Recruitment posiada swoją siedzibę we Wrocławiu i jest częścią grupy HR GO Plc, która zrzesza biznes warty około 80 milionów funtów z ponad 40 biurami w Europie i personelem liczącym ponad 325 osób. Firma jest bardzo aktywna i odnajduje ukryte talenty w następujących sektorach: IT, Inżynieria, Marketing, Lotnictwo czy Finanse. Ich oddział w Polsce tworzą osoby z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem. Dzięki ich profesjonalizmowi i odpowiednim podejściu do klienta uchodzą za transparentną i bardzo komunikatywną firmę!