W jakim sezonie najlepiej wynająć motocykl?

Wypożyczenie motocykla jest dobrym wyjściem dla osób, które cieszą się jazdą  tylko w wybranych okresach roku, na przykład w wakacje lub w trakcie weekendu. Wtedy bardziej opłaca się jego wypożyczenie niż wydawanie pieniędzy na kupno pojazdu, który większość czasu będzie stał bezużytecznie. Poza tym utrzymanie motocykla kosztuje. Dzięki wypożyczeniu unika się kosztów utrzymania pojazdu, a czasem również i garażowania. Jest to niezwykle korzystne wyjście w przypadku naprawy własnego pojazdu lub konieczności przetestowania różnych modeli lub marek przed planowanym zakupem.

Kiedy zaczyna się sezon motocyklowy?

Sezon motocyklowy dla każdego rozpoczyna się w innym terminie. Może to być pierwsza przejażdżka motocyklem podczas ciepłego dnia, albo zlot motocyklowy, który inauguruje początek sezonu zazwyczaj w maju, który jest tak naprawdę pierwszym miesiącem, kiedy już naprawdę jest ciepło i przede wszystkim sucho. Taka pogoda jest doskonała na wyprawę motocyklem i oczywiście zapewnia bezpieczną jazdę. Dla niektórych jednak sezon motocyklowy nigdy się nie kończy. Jeśli warunki pogodowe ze względu na łagodną zimę pozwalają, pewnie nie zabraknie amatorów jazdy motocyklem o tej porze roku.

Kiedy najlepiej zorganizować wycieczkę motocyklową?

Wycieczka motocyklowa w malownicze miejsca nadaje nową wartość podróżowaniu. Jest to nie tylko niezwykłe przeżycie ze względu na miejsce docelowe, do którego pragniemy dotrzeć, ale również ze względu na sposób przemieszczenia się i możliwość specyficznego doświadczania otaczającego świata, co jest niemożliwe w przypadku innych środków komunikacji. Najlepszym terminem na taką wyprawę jest okres lata i jesieni, bo bywa, że wczesna jesień zaskakuje piękną pogodą, a jesienne krajobrazy prezentują się równie wspaniale. 

najlepszy sezon na wynajem mootcykli

Jak przygotować się do wycieczki motocyklem w okresie letnim?

Problemem dla motocyklistów w okresie letnim są wysokie temperatury, dlatego należy chronić się nie tylko przed kontuzjami, ale także przegrzaniem w kombinezonach lub skórzanych ubraniach. Latem lepiej zrezygnować z tego typu ubioru na rzecz jeansów dla motocyklistów z wstawkami w okolicy bioder i pośladków, a także z ochraniaczami na biodra i kolana. Dobrym ubiorem są spodnie z siatką w nogawkach, zapewniającą skórze dopływ powietrza. Najlepszym wyborem będzie także kurtka z siatki dla motocyklistów, posiadająca wzmocnienia w miejscach narażonych na urazy. Tego typu ubrania zaopatrzone są wodoodporną membranę oraz podpinkę, doskonale sprawdzającą się w chłodniejsze dni. Praktycznym ubiorem jest całoroczna kurtka składająca się z trzech warstw, dzięki czemu można ją dostosować do różnych warunków atmosferycznych. Trzeba pamiętać o odblaskowych elementach, zapewniających bezpieczeństwo motocykliście, szczególnie przy zwiększonych ruchu na drodze w okresie letnim  . 

Jak przygotować się latem do wycieczki motocyklem? 

Wycieczka jednodniowa lub kilkudniowa wymaga takich samych zabiegów, jeśli chodzi o motocykl, jak dłuższa wyprawa. W przypadku wypożyczenia maszyny przygotuje ją profesjonalny serwis. Przed wyjazdem powinno się sprawdzić ciśnienie w oponach, stan łańcucha, hamulców, świateł i kierunkowskazów. Wielodniowy wyjazd wymaga bezwzględnie zaopatrzenia motocykla w nowy olej, czysty filtr powietrza oraz sprawne świece zapłonowe. Od tego przecież zależy bezpieczeństwo motocyklisty. Przed wielodniowym wyjazdem, w trakcie którego przemierza się około jednego tysiąca kilometrów dziennie, warto przygotować swoje ciało do takiego wysiłku fizycznego. Wzmocnić należy ćwiczeniami przede wszystkim barki, brzuch, grzbiet. Zadbać trzeba koniecznie o swój słuch, kupując zatyczki do uszu, szczególnie wtedy, gdy trasa będzie przebiegała autostradą. Niezbędny jest oczywiście dobry, pełny kask, oddychające obuwie oraz ochronne rękawice. Wynajmując motocykl na taką wyprawę można zyskać pewność, że sprzęt będzie w dobrym stanie, co zapewni długą i bezpieczną podróż.

Bez względu na porę roku zapewnienie bezpieczeństwa motocykliście jest sprawą kluczową.